SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dokument o gwałtach w Indiach w TVN Style. Wkrótce wyprawa Szulim do Japonii

W listopadzie br. kanał TVN Style pokaże drugi zrealizowany przez siebie dokument “Trzy na godzinę” z udziałem Anny Dereszowskiej. Stacja pracuje też nad kolejnymi filmami - o Japonii, gdzie z ekipą pojedzie Agnieszka Szulim oraz o Korei Południowej.

Article

- TVN Style zaczęło produkować własne dokumenty z chęci przybliżenia widzom niezwykłej różnorodności świata, szczególnie w zderzeniu z naszą, jakże odmienną kulturą. W filmach występują znane osoby. Są one łącznikami między tymi światami i kulturami. Wszystkie gwiazdy biorące udział w dokumentach wspólnie je z nami tworzą, nie biorąc przy tym honorarium - opisuje w rozmowie Wirtualnemedia.pl Małgorzata Łupina, zastępca dyrektora programowego Grupy TVN ds. kanałów tematycznych. Pierwszą produkcją zrealizowaną przez TVN Style był film, w którym Jarosław Kuźniar odwiedził Rio de Janeiro. Stacja pokazywała go wiosną br.

Kolejny dokument widzowie TVN Style zobaczą już w przyszłym miesiącu. Film “Trzy na godzinę” będzie poświęcony brutalnym gwałtom na kobietach w Indiach, które są masowym zjawiskiem w tym kraju. Mimo to, zdecydowana większość sprawców nie ponosi kary, a winą obarczana jest kobieta. Od pewnego czasu media na całym świecie alarmują o tym problemie, a ludzie wychodzą na ulice w proteście przeciwko tym zachowaniom.

- Pomysł realizacji dokumentu o gwałtach w Indiach jest mój, ale oczywiście pracowało przy nim wiele wspaniałych osób. Kluczową rolę odegrał Thushar Prakash, Hindus, który kilka lat temu ukończył reżyserię w PWSFTViT w Łodzi - mówi nam Łupina, która wyreżyserowała film. W dokumencie wystąpiła aktorka Anna Dereszowska. - Wybraliśmy Anię, bo prywatnie lubi podróżować, jest wrażliwa, świadoma i ciekawa świata - dodaje.

 

Ekipa stacji poleciała do Indii na tydzień. - Myśleliśmy, że nie uda nam się porozmawiać z żadną ze zgwałconych kobiet. Okazało się jednak, że one błagają o pomoc. Chcą mówić i protestować przeciw tym bezkarnym zbrodniom. W naszym filmie wystąpiły zgwałcone 10-latka, 16-latka i 17-latka, a także rodzice zmarłej po brutalnym gwałcie Danini - opowiada Łupina. Zdjęcia realizowane były w Delhi i w okolicach tego miasta. - Są tam miejsca, gdzie luksusowe, nowoczesne centra handlowe graniczą z biednymi slumsami  - dodaje. Dokument “Trzy na godzinę” TVN Style pokaże w poniedziałek 10 listopada o godz. 22.25.

Stacja pracuje już nad kolejnymi dokumentami. - W listopadzie wraz z Agnieszką Szulim lecimy do Tokio - zdradza Małgorzata Łupina - W filmie pokażemy rzeczy, które dla Polaków wydają się dziwactwami: pralki do mycia ludzi, automatycznie czyszczące się kuwety dla kotów czy męskie odpowiedniki gejsz obsługujące kobiety w restauracjach. Tym razem będzie to dość humorystyczna opowieść - mówi Łupina.

Dokument o Japonii widzowie zobaczą wiosną 2015 roku. W dalszych planach kobiecy kanał ma też nakręcenie filmu o Korei Południowej. Jego szczegółów Łupina nie ujawnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dokument o gwałtach w Indiach w TVN Style. Wkrótce wyprawa Szulim do Japonii

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wr
Kto chec oglądać wyprawę tej dmuchanej sztucznej lali gdzie kolwiek. Niech ta figura woskowa sie nie wysila na wyprawy do japoni żeby jej nie zaszkodziło wystarczy Żyrardów
18 13
odpowiedź
User
bilbo
"Pomysł realizacji dokumentu o gwałtach jest mój (...). Wybralismy Anię, bo prywatnie lubi podróżować".
25 13
odpowiedź
User
.
Kto???? Jako kto? Prezenterka? Przeglądaczka tabloidów?
11 9
odpowiedź
User
ggj
Pomysł fajny, ale BEZ Szulim.
9 8
odpowiedź
User
kris
Wspaniały dokument!!! Łupina jest niesłychanie utalentowanym reżyserem. Gratulacje.
8 8
odpowiedź