SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dokumenty Google z pełną obsługą plików Office

Podczas konferencji Google I/O kalifornijska firma zapowiedziała w Google Docs natywną obsługę dokumentów tworzonych w pakiecie Office.

Article

Google zapewnia, że od teraz Google Docs będzie w stanie w efektywny sposób otwierać oraz edytować dokumenty, które pierwotnie zostały utworzone w pakiecie biurowym Microsoft Office. Użytkownicy nie będą zatem mieli problemów z niepoprawnym ustawieniem elementów, niedokładnym wyrównaniem, złą typografią czy brakami w formatowaniu. Każdy tego typu plik w Google Docs ma wyglądać identycznie jak w pakiecie Microsoftu.

Na potrzeby nowego rozwiązania w Chrome Web Store pojawił się dodatek o nazwie „Office Editing for Docs”. Umożliwia on otwieranie plików Office’a przez przeglądarkę Chrome. Użytkownik może przeciągać dokumenty do okna programu lub po prostu przypisać go na stałe do obsługi określonych rozszerzeń. Całość działa również bez połączenia z internetem. Dodatek można pobrać pod tym adresem.

W niedalekiej przyszłości usługa Google Docs ma zostać ponadto rozbudowana o dodatkowe funkcje współtworzenia dokumentów w grupach. Pojawią się zatem nowe mechanizmy recenzowania oraz komentowania zawartości, a także śledzenia i wprowadzania zmian do opracowywanych w ten sposób plikach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dokumenty Google z pełną obsługą plików Office

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl