SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dominik Batorski wrócił do zarządu Sotrendera, z firmą żegna się Paweł Kucharski

Dr Dominik Batorski, jeden z założycieli Sotrendera, w lipcu wrócił do zarządu firmy i zajmie się wsparciem zespołów analitycznych. Ze spółką żegna się natomiast CTO Sotrendera, Paweł Kucharski. Będzie kontynuował karierę zawodową za granicą.

Od lewej: Jakub Nowacki, Dominik Batorski, Marek SolakArticle

Batorski w ostatnich latach sprawował w Sotrenderze obowiązki chief scientist i członka rady nadzorczej. Od lipca, z ramienia zarządu, wesprze zespoły analityczne w ich codziennej pracy. Będzie zaangażowany głównie w zadania związane z grantem R&D oraz w obowiązki zespołu data science. Dominik Batorski jest na co dzień związany ze środowiskiem akademickim jako socjolog i analityk danych. W zarządzie firmy był poprzednio do początku 2014 roku.

- Już od dłuższego czasu plan rozwoju w Sotrenderze jest nakierowany na wykorzystanie na coraz szerszą skalę zaawansowanych metod przetwarzania danych i technik uczenia maszynowego. Grant NCBiR umożliwia przyspieszenie tych prac, dzięki czemu nasi klienci już wkrótce będą mogli korzystać z zupełnie nowych rozwiązań. Jesteśmy pewni, że rozwój i poszerzenie naszej oferty w dłuższej perspektywie znacząco wpłyną na ekspansję zagraniczną i pozyskiwanie klientów poza granicami naszego kraju - komentuje Dominik Batorski.

Wraz z początkiem lipca rezygnację z funkcji członka zarządu złożył Paweł Kucharski, dotychczasowy CTO i jeden z założycieli Sotrendera. W najbliższych miesiącach będzie wygaszać współpracę z firmą, a później swoją karierę zawodową kontynuować będzie za granicą.

Sotrender powiększa zespół R&D

Stanowisko head of R&D z początkiem lipca objął w Sotrenderze Marek Solak. Zajmie się przede wszystkim pracami związanymi z realizacją przyznanego firmie grantu na prace badawczo-rozwojowe. Ma prawie 20 lat doświadczenia w obszarach zarządzania projektami, tworzenia oprogramowania na zamówienie, budowy rozwiązań Business Intelligence i Big Data. Gromadził je na stanowiskach menedżerskich w firmach takich jak core3, Lingaro oraz Deloitte (wcześniej Andersen).

Do zespołu R&D dołączył także dr inż. Jakub Nowacki, który zajmie się rozwojem technik analizy masywnych danych (Big Data) oraz uczenia maszynowego w Sotrenderze. Będzie realizował techniczną część komercjalizacji badań naukowych Sotrendera w grancie Research & Development w ramach programu “Szybka Ścieżka". W przeszłości pracował przy projektach badawczo-rozwojowych w firmach takich m.in. Samsung, CodiLime, Hypermedia czy SigDelta.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dominik Batorski wrócił do zarządu Sotrendera, z firmą żegna się Paweł Kucharski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl