SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nowy reporter Biznes24. Współtworzył propagandę w „Wiadomościach”

Dominik Cierpioł dołączył do redakcji telewizji Biznes24 założonej przez Romana Młodkowskiego. - Dominik chciał wrócić do tematów niezwiązanych z polityką. W telewizji Biznes24 nie ma miejsca na bezkrytyczną polityczną afirmację - mówi nam Młodkowski.

Były reporter Wiadomości w nowej roli, fot. screen/TVPByły reporter Wiadomości w nowej roli, fot. screen/TVP

- Dominik Cierpioł chciał wrócić do tematów niezwiązanych z polityką i nie skorzystał z różnych propozycji telewizji, które są beneficjentami zmian w TVP.  Ponieważ znakomicie nam się razem pracowało w TVN CNBC, przyjąłem jego propozycję dołączenia do naszego zespołu. Na dziś wydaje i produkuje program „Blajer mówi: Biznes” Pawła Blajera, ale od czasu do czasu będzie nam pomagał także w innych zadaniach, np. produkcji wejść live spoza studia - opowiada Roman Młodkowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Dominik Cierpioł w Biznes24

Biznes24 to stacja o charakterze ekonomiczny założona przez Młodkowskiego w 2020 roku. Pod koniec kwietnia br. podawaliśmy, że do stacji dołączył Paweł Blajer, który poprzednio pracował w TVP Info. Blajer prowadzi w Biznes24 codzienny program o zarządzaniu firmą i finansach osobistych. Blajer pracował również w TVN CNBC, a Młodkowski był redaktorem naczelnym i twórcą tej stacji. 

Czytaj także: TVP Info przenosi program Marka Czyża

Dominik Cierpioł występował w ostatnich latach w Telewizji Polskiej jako reporter „Wiadomości”. Jak opisywaliśmy w 2020 roku na portalu Wirtualnemedia.pl, Rada Etyki Mediów analizując materiały TVP dotyczące ówczesnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego wskazała na ich jednostronność. Cierpioł był jednym z autorów relacji na temat Grodzkiego. 

Z kolei OKO.press analizowało materiał „Wiadomości” z 2018 roku „"Rzekome elity atakują Kościół katolicki” autorstwa Dominika Cierpioł. Portal wyliczył liczne chwyty propagandowe zastosowane przez reportera TVP.

Roman Młodkowski tłumaczy

Z kolei w listopadzie ub.r. Onet omawiając materiał Cierpioła o mediach publicznych wskazał: „Od Dominika Cierpioła, autora publikacji, widzowie dowiedzieli się o inwestycjach, jakie w ostatnich latach wykonała TVP. Pracownik stacji straszył widzów, że rozwój, który ma miejsce w ostatnim czasie w mediach publicznych, zostanie rzekomo zatrzymany przez nowy rząd.”

Roman Młodkowski tłumaczy: „Teraz Dominik pracuje w telewizji Biznes24. W telewizji Biznes24 nie ma miejsca ani na bezkrytyczną polityczną afirmację, nie liczącą się z realiami, ani na nieliczące się z realiami polityczne krytykanctwo. Interesują nas głównie liczbowe, ekonomiczne realia. Tak długo jak długo członkowie naszego zespołu dobrze się czują z bezstronnością dziennikarską - tak długo będą u nas pracować. Dominik Cierpioł ma wolę funkcjonowania w tym standardzie. Dlatego u nas pracuje.”
 

Dołącz do dyskusji: Nowy reporter Biznes24. Współtworzył propagandę w „Wiadomościach”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zosia
Wytykacie tvp co robiła jednocześnie milcząc nad stronniczością tvnu czy innych redakcji. Sami w ten sposób tworzycie propagandę
odpowiedź
User
Znawca
Młodkowski to znany w mediach krypto-pisowiec. Wiadomo od dawna ze nie przepada za KO. Kto ma wiedziec ten wie a ten ruch tylko temu dowodzi. Cała ta stacja to w zasadzie w czasach poprzednich rzadow byla słupem do reklamowania SSP
odpowiedź
User
O totototo
Nie piszę komentarza, żeby Niecierpioł.
odpowiedź