SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dominik Libicki członkiem zarządu Kulczyk Investments

Były prezes Cyfrowego Polsatu Dominiki Libicki w połowie stycznia dołączy do zarządu spółki Kulczyk Investments - wynika z ustaleń „Pulsu Biznesu”. Ma nadzorować jej inwestycje w branży nowych technologii.

Dominik LibickiArticle

Według „Pulsu Biznesu” Dominikowi Libickiemu dołączenie do zarządu Kulczyk Investments zaproponował prezes spółki Sebastian Kulczyk, ponieważ zamierza zmienić jej strategię biznesową i kilka miliardów złotych zainwestować w firmy z całego świata działające w segmencie nowych technologii. Wcześniej Kulczyk zapowiadał to w wywiadach. Dominik Libicki nie chciał komentować informacji podanej przez „Puls Biznesu”.

W październiku ub.r. Libicki po prawie 20 latach pracy odszedł z Grupy Polsat, w której przez 13 lat pełnił funkcję prezesa Cyfrowego Polsatu, a w ostatnich kilku latach był też wiceprezesem Polkomtelu. Tłumaczył, że miał inną koncepcję realizacji strategii firmy niż reszta jej kierownictwa. Zygmunt Solorz Żak zapewniał później, że odejście było własną decyzją Libickiego, a nie sposobem zapewnienia sukcesji w firmie Tobiasowi Solorzowi (który prezesem Grupy Cyfrowy Polsat został dwa tygodnie temu).

Dominik Libicki przed pracą w Grupie Polsat był dyrektorem w PAI Film oraz kierował własną firmą producencką Studio Meg. Od lutego 2005 roku jest wiceprezesem Związku Pracodawców Prywatnych Mediów działającego w ramach Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. W połowie br. został członkiem rady nadzorczej funduszu inwestycyjnego Insignis FIZ.

Dołącz do dyskusji: Dominik Libicki członkiem zarządu Kulczyk Investments

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
JH
Czyli tak naprawdę całe swoje zawodowe życie przepracował u Solorza, a teraz poszedł do Kulczyka. Kariera po polsku.
odpowiedź
User
edek
wcześniejsza emerytura?
odpowiedź
User
Kulczyk
Czyli tak naprawdę całe swoje zawodowe życie przepracował u Solorza, a teraz poszedł do Kulczyka. Kariera po polsku.
boli dupa?
odpowiedź