SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dominik Libicki: W maju Polkomtel częścią Cyfrowego Polsatu. Działamy krok po kroku

W tym półroczu ma zakończyć się proces połączenia Cyfrowego Polsatu z Polkomtelem, ale efekty współpracy są już widoczne dla klientów. Firmy wchodzą na rynek z ofertą łączoną usług telekomunikacyjnych, internetowych i telewizyjnych. W dłuższej perspektywie oferta poszerzy się o usługi bankowe i energię elektryczną. Strategia zakłada też wspólną sprzedaż produktów w salonach.

Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu Article

 – Docelowo wyobrażamy sobie, że każdy punkt sprzedaży naszej grupy powinien oferować wszystkie produkty. To projekt na lata, nie da się go przeprowadzić w najbliższych miesiącach. Firmy muszą nawzajem poznać wszystkie produkty, musimy znaleźć odpowiednie lokalizacje i przeszkolić naszych pracowników. Takie postępowanie wymaga czasu – tłumaczy Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu.

Prezes podkreśla, że połączenie jeszcze się nie dokonało. Trwa od listopada ubiegłego roku i powinno zakończyć się w maju.

 – Przed nami jeszcze rejestracja podwyższenia kapitału przez sąd, rejestracja prospektów w KNF, refinansowanie długu Cyfrowego Polsatu. Działamy krok po kroku i chcemy dotrzymać zaprezentowanego w listopadzie harmonogramu. Pamiętajmy, że to i tak błyskawiczna operacja, która ma się zakończyć jeszcze w pierwszym półroczu tego roku – komentuje szef Cyfrowego Polsatu.

Spółki ogłosiły również połączenie kluczowych działów.

 – Łączymy pięć obszarów kluczowych dla rozwoju biznesu – sprzedaż, marketing, obsługę klienta, utrzymanie klienta i IT, na których czele stanęły wybrane osoby z jednej lub drugiej organizacji. Rozpoczynamy proces integracji tak, aby w maksymalnie efektywny sposób obsłużyć jedną i drugą spółkę i uzyskać wartość dodaną dla naszych klientów – przekonuje Dominik Libicki.

Plus i Cyfrowy Polsat przygotowały dla klientów promocję SmartDOM, w ramach której za każdy dodatkowy abonament na internet mobilny, usługi telefoniczne lub telewizyjne będzie można uzyskać rabat.

 – Chcemy w ten sposób pokazać abonentom Plusa i Cyfrowego Polsatu, że warto mieć produkty naszej grupy, że warto się zastanowić, czy dzisiaj dowolny operator daje klientowi to, co my jesteśmy w stanie zaoferować w produkcie zintegrowanym, jakim jest SmartDOM, telewizja, internet i telefon – mówi prezes Cyfrowego Polsatu.

Menedżer podkreśla, że już przedstawiono ofertę przyszłościową, w której obok tradycyjnych propozycji znajdą się energia elektryczna oraz usługi bankowe. To jednak nie koniec. Prezes nie ukrywa, że kolejne produkty i usługi już są planowane, i będą sukcesywnie dodawane.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dominik Libicki: W maju Polkomtel częścią Cyfrowego Polsatu. Działamy krok po kroku

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Bardzo fajne rozumowanie: po po kupować usługi u różnych dostawców jak można u jednego! To nic, że specjalizacja daje szansę na lepsze dopasowanie usługi do naszych potrzeb, to nic, że zmniejsza się nasza elastyczność (jak mi nie odpowiada dostawca internetu to go zmieniam, a tu nie mogę), to nic że korzyści ma tylko dostawca. Ważne, że managerowie PC/Polkomtela takie przyjęli założenia i to realizują. Powodzenia!
8 9
odpowiedź
User
romeo45
"olo" napisał(a): Bardzo fajne rozumowanie: po po kupować usługi u różnych dostawców jak można u jednego! To nic, że specjalizacja daje szansę na lepsze dopasowanie usługi do naszych potrzeb, to nic, że zmniejsza się nasza elastyczność (jak mi nie odpowiada dostawca internetu to go zmieniam, a tu nie mogę), to nic że korzyści ma tylko dostawca. Ważne, że managerowie PC/Polkomtela takie przyjęli założenia i to realizują. Powodzenia!

Wlasnie dlatego żegnam się z Plusem i CP. Bardzo słabe produkty się łączą, to będzie słabe do kwadratu. Zamiast inwestować w infantylne wpisy powyżej, powinni podnieść jakość produktów i obsługi.
8 8
odpowiedź
User
Julio
No to cię zmartwię, romego, ale CP non stop w coś inwestuje. Jako jedyni mają sieć lte z prawdziwego zdarzenia. Tzn. taką, z której da się normalnie korzystać. Teraz inwestują też w przekaz telewizyjny, żeby oferta tv nie odstawała. A do tego proponują oszczędności za usługi, na które jest zapotrzebowanie. 3,5 mln ludzi w cp nie jest przez pomyłkę, jak to chcesz zasugerować ;)
9 8
odpowiedź
User
anieka
Chyba inwestują tylko w Ciebie i spam na forach, bo produkty maja baaaardzo slabe. Najprawdopodobniej ich nie znasz, bo tylko wklejasz tekst.
8 10
odpowiedź
User
Bartek
Co kto woli. Ktoś potrzebuje net po kablu, to dla niego mobilny będzie beznadziejny. A jak kto potrzebuje być mobilny, to nie będzie szukał kafejek internetowych na mieście, tylko kupi sobie lte. A ten w cp i plusie jest najlepszy. Nie przekonasz mnie, że tmobile, orange czy play mają lepszy net mobilny.
10 8
odpowiedź