SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dominique Lesage: TPSA może współprodukować 3-5 filmów rocznie

Telekomunikacja Polska (TPSA) może w kolejnych latach, podobnie jak dotychczas, być współproducentem 3-5 filmów rocznie, wynika z wypowiedzi dyrektora grupy TP ds. kontentu Dominique Lesage dla agencji ISB.

Wcześniej TPSA poinformowała, że będzie współproducentem filmu "Wałęsa" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

"Działamy w ramach budżetu, którego wysokości nie ujawniamy. Generalnie, pozwala nam to na udział w produkcji 3-5 filmów rocznie" - powiedział ISB Lesage. Zaznaczył jednak, że nie ma w spółce presji, żeby zmieścić się w tej liczbie, a nacisk kładziony jest na wybór ciekawych projektów.

Wcześniej TPSA informowała, że będzie współproducentem filmu "Wałęsa" Andrzeja Wajdy. Lesage zaznaczył, że TPSA nie ujawni wysokości swojego zaangażowania w tą produkcję. Wcześniej spółka współfinansowała "Katyń" tego samego reżysera. Wśród trzynastu projektów, w których do tej pory brała udział znajdują się m.in.: "Generał Nil", "Ile waży Koń Trojański", czy komedia "To nie tak jak myślisz Kotku". W przyszłym roku do kin wejdzie m.in. nowy film Jana Kidawy-Błońskiego współprodukowany przez TPSA.

W I-III kw. 2011 roku TPSA miała 1.559 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 111 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 11.198 mln zł wobec 11.758 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Dominique Lesage: TPSA może współprodukować 3-5 filmów rocznie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
Nie wiedziałem o dorobku filmowym TPSA, raczej byłem przekonany że
tylko robią spoty tv dla swoich produktów: funpack, orange freedom itp..
14 12
odpowiedź