SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Domiporta z 807 tys. zł straty, Mateusz Nowak wiceprezesem

Spółka Domiporta, do czerwca br. należąca do Agory, w ub.r. zanotowała spadek przychodów o 4 proc. do 9,27 mln zł oraz wyniku netto z 348 tys. zł zysku do 807 tys. zł straty. Na początku czerwca, po sprzedaży zorganizowanej części działalności spółki (jej nazwę z Domiporta zmieniono na Plan D) jej wiceprezesem został Mateusz Nowak.

Article

Przychody reklamowe Domiporta zmalały rok do roku z 9,57 do 8,67 mln zł (w grafikach w tekście wszystkie kwoty są w tys. zł), natomiast wpływy z pozostałej sprzedaży poszły w górę z 86 do 598 tys. zł. Przychody barterowe w ub.r. wyniosły jedynie 25 tys. zł, wobec 618 tys. zł rok wcześniej.

W ub.r. firma należała do grupy kapitałowej Agora. Wpływy spółki od Agory skurczyły się rok do roku z 605 do 123 tys. zł, a koszty zakupów od niej - z 1,66 do 1,29 mln zł. Do Domiporta w ub.r. należały przede wszystkim serwisy Domiporta.pl i Autotrader.pl.

Koszty rodzajowe Domiporta zwiększyły się rok do roku z 9,24 do 10,09 mln zł, o czy zaważył wzrost kosztów pozostałych usług obcych z 2,51 do 3,44 mln zł oraz reklamy i reprezentacji z 1,98 do 2,18 mln zł.

Za to nakłady na wynagrodzenia i świadczenia pracownicze zmalały z 4,18 do 3,56 mln zł. W ub.r. w firmie pracowało średnio 35 osób, o pięć mniej niż rok wcześniej.

Przy spadku przychodów i wzroście kosztów pogorszyły się wyniki rentowności Domiporta. Wynik operacyjny poszedł w dół z 378 tys. zł zysku do 958 tys. zł straty, a wynik netto - z 348 tys. zł zysku do 807 tys. zł straty.

Agora sprzedała biznes Domiporta za 3,6 mln zł

Na początku czerwca Agora sprzedała zorganizowaną część działalności Domiporta za 3,6 mln zł spółce Auto Centrum z Krosna. Agora kupiła Domiporta (wówczas funkcjonującą pod nazwą Trader.com Polska) w maju 2008 roku za 45 mln dolarów. Już na początku 2009 roku dokonała odpisu w wysokości 27,2 mln zł obniżającego wartość przejętej spółki.

W czerwcu nazwa Domiporta została zmieniona na Plan D. - Spółka zakończyła realizację usług na rzecz klientów w zakresie dotychczasowego głównego przedmiotu jej działalności. Strategia dalszego działania Spółki jak i określenie jej zakresu, pozostaje do dalszych decyzji wspólnika Spółki, natomiast nie jest planowana likwidacja Spółki w dającej się przewidzieć przyszłości, w tym w ciągu kolejnych 12 miesięcy - podano w sprawozdaniu firmy.

Do zarządu spółki powołany został Mateusz Nowak, który od maja ub.r. pracuje w Agorze jako starszy analityk inwestycyjny. Wcześniej był związany m.in. z Deloitte, ING Bankiem Śląskim i X-Trade Brokers.

Jednocześnie Nowak dołączył do zarządu kontrolowanej przez Agorę spółki Goldenline. W kwietniu br. Agora ogłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych w Goldenline. Ostatecznie zdecydowano się na program dobrowolnych odejść, w ramach którego ze spółką pożegnało się 26 osób, 80 proc. jej zespołu.

W drugim kwartale br. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Agora zmalały o 52 proc. do 129,5 mln zł, a przy obcięciu kosztów operacyjnych o 34,4 proc. strata netto pogłębiła się z 6,6 do 41,1 mln zł. W całym półroczu firma miała 88,2 mln zł straty.

W segmentach prasy i internetu Agory w drugim kwartale br. koszty zmalały mocniej od przychodów, dzięki czemu poprawiły się wyniki rentowności. Na epidemii najmocniej ucierpiały kina Helios i spółka reklamy zewnętrznej AMS. „Gazeta Wyborcza” na koniec czerwca miała 243 tys. subskrybentów cyfrowych, a TOK FM - 24,3 tys.

Dołącz do dyskusji: Domiporta z 807 tys. zł straty, Mateusz Nowak wiceprezesem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl