SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Donald Trump chce przywrócenia konta na Facebooku

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, który niedawno ogłosił plany ponownego kandydowania w 2024 roku miał zwrócić się do Meta Platforms, właściciela Facebooka i Instagrama o przywrócenie jego konta na FB.

fot. Tibor Janosi Moses (Pixabay) Article

- Uważamy, że zakaz konta prezydenta Trumpa na Facebooku dramatycznie zniekształcił i zahamował dyskurs publiczny” – stwierdził przedstawiciel Trumpa w liście skierowanym do Meta, cytowany przez NBC News , która jako pierwsza poinformowała o tym, że były prezydent USA chce przywrócenia jego konta na Facebooku.

Meta – podobnie jak Twitter, YouTube i Snap – zablokowała byłemu prezydentowi dostęp do jego konta wkrótce po zamieszkach na Kapitolu 6 stycznia 2021 roku.

Zakaz Meta obowiązywał przez co najmniej dwa lata – co oznacza, że ​​zostanie ponownie rozpatrzony w tym miesiącu. Trump podobno chce się spotkać z przedstawicielami Meta w celu omówienia „szybkiego przywrócenia” swojego konta.

Nowy właściciel Twittera, Elon Musk, cofnął zakaz nałożony na byłego prezydenta w listopadzie, ale ten jeszcze nie wznowił tweetowania na platformie.

Trump pozywa Twittera, TouTube i Meta

W lipcu 2021 roku Donald Trump pozwał Twittera, YouTube i Metę, twierdząc, że firmy naruszyły Pierwszą Poprawkę, blokując jego konta.

Pierwsza poprawka zabrania rządowi cenzurowania wypowiedzi, ale zwykle nie ma zastosowania, gdy dotyczy to prywatnej firmy.

Ale prawnicy Trumpa argumentowali, że to urzędnicy rządowi zmusili firmy technologiczne do zablokowania jego kont w social mediach.

W skardze wskazano, że będąc jeszcze senatorem, wiceprezydent Kamala Harris wezwała na Twitterze do zawieszenia konta Trumpa, a kongresmenka Nancy Pelosi (D-Kalifornia) ostrzegła, że ​​ochrona prawna firm technologicznych może być zagrożona, chyba że działał z większą „odpowiedzialnością”.

W maju ubiegłego roku sędzia Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych James Donato w północnym dystrykcie Kalifornii odrzucił skargę Trumpa przeciwko Twitterowi.

„Komentarze garstki wybranych urzędników są dalekie od„ reguły decyzyjnej, za którą odpowiedzialne jest państwo ”- napisał Dontao. „Prawodawcy mają całkowitą swobodę wyrażania opinii bez bycia uznawanymi za oficjalny głos „państwa”. W przeciwnym razie rząd w naszej republice wybranych przedstawicieli byłby niemożliwy”.

Trump odwołał się od tej decyzji do 9. Okręgowego Sądu Apelacyjnego. Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób decyzja Muska o przywróceniu konta wpłynie na postępowanie sądowe.

Sędziowie orzekający w pozwach Trumpa przeciwko Meta i YouTube wstrzymali postępowanie w tych sprawach do czasu wydania decyzji przez 9. Okręg w jego sprawie przeciwko Twitterowi.

Dołącz do dyskusji: Donald Trump chce przywrócenia konta na Facebooku

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Propaganda
Wystarczy spojrzeć na zamieszczoną na wstępie karykaturę Prezydenta Trumpa, aby zrozumieć, że czytanie tego artykułu nie ma sensu - bo zapewne jest to paszkwil, który ma za zadanie oczernić jednego z najlepszych prezydentów USA w historii. Przypomnę, że za czasów Trumpa nie wybuchła ani jedna wojna na świecie, co więcej wiele ognisk zapalnych zostało wygaszonych, np. Korea Północna. Tak się właśnie wpływa na podświadomość społeczną. Czysta manipulacja.
odpowiedź
User
irx
Najlepszy to on jest, ale w byciu świrem. Pasuje do zakładu psychiatrycznego a nie na urząd prezydenta
odpowiedź
User
haha
Trump to se może, całkowicie rozdrobnił swoją pozycję
odpowiedź