SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Doodle 4 Google - rusza pierwsza polska edycja (wideo)

Google ogłosiło rozpoczęcie pierwszej polskiej edycji konkursu Doodle 4 Google. Celem konkursu jest wyłonienie zwycięskiego doodle’a - specjalnego okazyjnego logo Google, które pojawi się na głównej stronie Google.pl 1 lipca 2011 r. - w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.

Doodle 4 Google - rusza pierwsza polska edycja (wideo)

Konkurs organizowany jest pod hasłem "Każdy wie, że w Polsce...", a wziąć w nim udział mogą wszyscy uczniowie szkół podstawowych z całego kraju. Poza umieszczeniem swojego projektu na głównej stronie wyszukiwarki, zwycięzca otrzyma stypendium na rozwój artystyczny w wysokości 15 tys. złotych oraz grant technologiczny w wysokości 25 tys. złotych dla swojej szkoły. Finaliści konkursu otrzymają sprzęt komputerowy.

Partnerem artystycznym konkursu Doodle 4 Google jest Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski w Warszawie. Konkurs organizowany jest także we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.


W procesie selekcji prac konkursowych weźmie udział jury, w skład którego wejdą: Tomasz Bagiński (nominowany do Oskara rysownik i animator), Przemek Bogdanowicz (prezes Klubu Twórców Reklamy i dyrektor kreatywny agencji BBDO Warszawa), Fabio Cavallucci (dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie), Szymon Majewski (dziennikarz i prezenter telewizyjny) oraz Marek Raczkowski (rysownik "Przekroju").

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, a ich prace będą oceniane w dwóch grupach wiekowych – klasy I-III oraz IV-VI. Pierwszy etap konkursu potrwa od 8 kwietnia do 15 maja 2011 r. Rysunki powinny posiadać tytuł sformułowany przez ucznia i jego własny opis tłumaczący treść rysunku – rozwinięcie zdania "Każdy wie, że w Polsce...". Rysunki mogą być wykonane ołówkiem, kredkami, farbami lub w programie komputerowym. Doodle powinny być narysowane w poziomie na białej kartce formatu A4. Uczestnicy mogą również skorzystać z gotowych szablonów dostępnych na stronie google.pl/doodle4google.

W pierwszym etapie selekcji spośród wszystkich nadesłanych prac zostanie wybranych 200 najlepszych (po 100 w każdej z kategorii wiekowych). Wśród nich, jury konkursu do dnia 31 maja wybierze 10 najlepszych prac. Pomiędzy 1 a 15 czerwca Polacy oddając głos na stronie internetowej google.pl/doodle4google wybiorą zwycięską pracę. Zwycięska praca zostanie doodlem 1 lipca 2011 roku – w dniu objęcia przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej.

Konkurs ma także wymiar charytatywny – za każdego zgłoszonego do konkursu doodla, Google przekaże 10 zł dla Fundacji TVN "nie jesteś sam" i potrzebujących dzieci. W czasie trwania konkursu swoje doodle malowały będą także znane osoby – trafią one na aukcję charytatywną, z której dochód również wesprze podopiecznych Fundacji.

Wszystkie informacje na temat konkursu, jego zasady, proces selekcji prac, zespół jurorów oraz informacje na temat nagród dla zwycięzców dostępne są na tej stronie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Doodle 4 Google - rusza pierwsza polska edycja (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl