SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dorota Gawryluk dyrektorem informacji i publicystyki Polsatu, Henryk Sobierajski na czele nowej agencji informacyjnej

Dorota Gawryluk na stałe została dyrektorem pionu informacji i publicystki w Telewizji Polsat, a dotychczasowy szef Henryk Sobierajski objął nowe stanowisko - będzie odpowiedzialny za utworzenie agencji informacyjnej w formie nowej spółki w ramach Grupy Polsat.

Dorota Gawryluk i Henryk SobierajskiDorota Gawryluk i Henryk Sobierajski

W połowie marca br. portal Wirtualnemedia.pl informował, że dotychczasowy szef całego pionu Henryk Sobierajski został wysłany na urlop, a p.o. dyrektora została Dorota Gawryluk. Telewizja Polsat nie chciała szerzej komentować tych doniesień.

Od tamtej pory Gawryluk nadzoruje „Wydarzenia”, serwisy informacyjne oraz programy publicystyczne w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2.

W czwartek Telewizja Polsat podała, że Dorota Gawryluk na stałe objęła funkcję dyrektora pionu informacji i publicystyki. - Kierowanie obszarem informacji i publicystyki Telewizji Polsat to dla mnie zarówno zaszczyt, jak i odpowiedzialność. Codziennie przekazujemy Polakom wydarzenia z kraju i ze świata i mogę obiecać, że nasze programy będą najbardziej wiarygodne, rzetelne i obiektywne w Polsce - komentuje dziennikarka.

Dorota Gawryluk zarządzała już „Wydarzeniami” od lutego 2016 roku i była odpowiedzialna za trzy wydania serwisu. Postawiono przed nią wówczas dwa główne cele: wzmocnienie popołudniowych „Wydarzeń 15.50” oraz wprowadzenie wieczornego wydania serwisu o godz. 22.00 w Polsat News i Polsat News 2. Zrezygnowała z tej funkcji pod koniec 2016 roku - skupiła się wówczas na autorskim programie „Dorota Gawryluk zaprasza” w Polsat News.

Dziennikarka jest związana z Polsatem od początku swojej kariery zawodowej. Pracowała również w Telewizji Polskiej, współpracowała z Polskim Radiem, TOK FM, „Uważam Rze”, „Idziemy”, „Dziennikiem”, „Faktem” i „Rzeczpospolitą”.

Henryk Sobierajski, poprzedni szef pionu informacji i publicystyki w Telewizji Polsat, zostaje w firmie. Będzie odpowiedzialny za utworzenie agencji informacyjnej w formie nowej spółki w ramach Grupy Polsat. Agencja zajmie się przygotowaniem treści wideo, audio, tekstowych, graficznych jak i fotograficznych zarówno dla Grupy Polsat, jak klientów zewnętrznych. Ma korzystać z zasobów Grupy Polsat, skupi się na dostarczaniu treści serwisom internetowym.

Henryk Sobierajski jest związany z Polsatem od ponad 20 lat. Od 1997 był kolejno doradcą prezesa Telewizji Polsat oraz sekretarzem i szefem informacji w firmie. Funkcję dyrektora pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat objął w 2008 roku.

Ponadto w latach 2007-2009 Sobierajski był prezesem spółki Multimedia (TV Biznes), a od czerwca 2010 jest członkiem rady nadzorczej Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Wcześniej współpracował z ponad 20 pismami krajowymi i emigracyjnymi. Potem był dyrektorem jednego z wydawnictw prasowych działających na polskim rynku, a w latach 1993-1996 był doradcą kolejnych rządów.

Napisał książki „Niespokojna dusza”, „Szlakiem mjr. Henryka Dobrzańskiego”, „Chwalcie Boga w Waszym ciele. Jan Paweł II o sporcie” oraz „‘Hubal’ major Henryk Dobrzański”.

Według badania Nielsen Audience Measurement w marcu br. główne wydanie „Wydarzeń” w Polsacie, Polsat News i Polsat News 2 oglądało średnio 2,42 mln widzów. Natomiast Polsat News zanotował 1,10 proc. udziału w rynku oglądalności.

Dołącz do dyskusji: Dorota Gawryluk dyrektorem informacji i publicystyki Polsatu, Henryk Sobierajski na czele nowej agencji informacyjnej

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wesoły Szambelan
Kto tam będzie?
odpowiedź
User
do Szambelan
Beata Tadla po wygranej w TzG
odpowiedź
User
Marcin
Dorcia, i co? Robisz TVN bis? Tadlę przyjmiesz? Lisicę? Czupiradła z Czerskiej też szukają możliwości dorobienia - Lewicka, Oracz... Może jeszcze te ciotki z Wiertniczej - Witt i ten mały czarny wrzeszczący kartofel, który szwenda się po Sejmie. Agata ma na imię, z tego co pamiętam. Grochalówa jeszcze jest bez roboty. I ta stara od Lisa, która go rzekomo zastępuje. Taka z naelektryzowanymi kłakami, ale gibon.
odpowiedź