SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dorota Kania skazana za zniesławienie w „Resortowych dzieciach. Media”. „Będzie apelacja”

Warszawski sąd rejonowy uznał dziennikarkę „Gazety Polskiej” Dorotę Kanię winną popełnienia przestępstwa zniesławienia wobec Piotra Bachurskiego w książce „Resortowe dzieci. Media”. Wyrok jest nieprawomocny - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Będę składać apelację - wyjaśnia Dorota Kania.

Dorota Kania Article

Nazwisko Bachurskiego pojawiło się w pierwszej części „Resortowych dzieci”, poświęconej przedstawicielom mediów w Polsce. Piotra Bachurskiego (obecnie wydawca i redaktor naczelny "Warszawskiej Gazety") opisano jako akcjonariusza w spółce Polska Korporacja Handlowa i powiązano go z Rudolfem Skowrońskim i „komunistyczną bezpieką” w PRL. Bachurski oskarżył autorów książki Dorotę Kanię, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza o zniesławienie.

Sąd Rejonowy w Warszawie przychylił się do argumentacji oskarżenia, że Piotr Bachurski nigdy nie był akcjonariuszem akcji serii A w spółce Polska Korporacja Handlowa S.A. Umieszczenie tej informacji - uznano jako działanie umyślne i w celu poniżenia w opinii publicznej i spowodowania utraty zaufania potrzebnego do wykonywania danego stanowiska i rodzaju działalności - sąd przypisał Dorocie Kani.

Jednocześnie sąd uniewinnił Macieja Marosza i Jerzego Targalskiego, ponieważ - w ocenie sądu - nie byli oni autorami inkryminowanych stwierdzeń.

Sąd zasądził wobec Doroty Kani środki karne w postaci nawiązki 10 tys. zł i podanie wyroku do publicznej wiadomości. Wyrok jest nieprawomocny, a dziennikarka w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zapowiada złożenie apelacji.

Książka „Resortowe dzieci. Media” pojawiła się na rynku w grudniu 2013 roku. Wydawcę i autorów pozywali Jacek Żakowski i Monika Olejnik. Żakowski wygrał proces cywilny o naruszenie dóbr osobistych, zaś Olejnik zawarła z wydawcą ugodę. Ostatnio nakładem Wydawnictwa Fronda ukazała się trzecia część, poświęcona politykom.

 

Sprostowanie
Artykuł "Dorota Kania skazana za kłamstwa w "Resortowych dzieciach. Media".Będzie apelacja", zawiera nieprawdziwe stwierdzenia Doroty Kani. Zgodnie z wyrokiem karnym Sądu Rejonowego uznającego Dorotę Kanię winną przestępstwa zniesławienia, Piotr Bachurski nie miał związków z Rudolfem Skowrońskim. Dokumenty w KRS nie zawierają żadnych informacji łączących Piotra Bachurskiego z Rudolfem Skowrońskim. Anna Cholewińska, Radca Prawny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dorota Kania skazana za zniesławienie w „Resortowych dzieciach. Media”. „Będzie apelacja”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
i żeby
Tak jeszcze były wszystkie wygrane procesy przez nią a tu opisane,czy przegrane przez Owsiaka,czy wyborczą,to ok...A jest tego,jeeeeeeeest,co cieszy.
12 42
odpowiedź
User
do " i żeby"
wytrzeźwiej człowieku, a potem pisz te brednie. i piszcie też Dorota K., bo ta pani przegrywa sprawy karne, a nie cywilne.
41 13
odpowiedź
User
Ała
Jak to się śmiesznie dzieje i toczy.
Najpierw grzebali w przodkach i rodzinach "wrogów", a na koniec dogrzebali się do żony Glińskiego.
Rewolucja zjada własne dzieci.
37 12
odpowiedź
User
B
Książka wydana w grudniu 2013. Nieprawomocny wyrok w pierwszej instancji już 3 lata później. Przy tak sprawnym wymiarze sprawiedliwości spokojnie można sobie z rzucania pomówień zrobić etat.
32 12
odpowiedź
User
!
Co za problem - pan Duda ułaskawi....
28 14
odpowiedź