SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dorota Warakomska nie wróci na antenę TOK FM. „Nie chcę przyczyniać się do ataków na stację”

Publicystka Dorota Warakomska, będąca jednocześnie prezesem Kongresu Kobiet, zakończyła współpracę z Radiem TOK FM (Grupa Radiowa Agory). - Nie chcę przyczyniać się do ataków kontrkandydatów na medium, w którego niezależność i misyjność wciąż chcę wierzyć, a więc nasze drogi się rozchodzą - uzasadniła.

Dorota Warakomska (Fot. Agata Grzybowska/ Agora) Article

Radio TOK FM w drugiej połowie września zawiesiło współpracę z Dorotą Warakomską na czas kampanii przed wyborami samorządowymi. Nastąpiło do parę dni po tym, jak kierowany przez Warakomską Kongres Kobiet udzielił oficjalnego poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu w wyborach na prezydenta Warszawy.

Trzaskowski pochwalił się tym w mediach społecznościowych, na co zareagował Jan Śpiewak, też kandydujący na prezydenta Warszawy. - Oficjalny udział dziennikarzy w kampanii wyborczej to jednak przebicie kolejnego dna w polskiej debacie publicznej. Drogie Radio TOK FM czy Dorota Warakomska jest ciągle Waszym dziennikarzem? Czy przynajmniej zostanie zawieszona do czasu końca kampanii? - zapytał na Twitterze.

- Radio TOK FM nie udziela poparcia żadnemu kandydatowi startującemu w wyborach. Do czasu zakończeniu wyborów Dorota Warakomska nie prowadzi audycji w Radiu TOK FM - stwierdziła stacja na swoim profilu.

W piątek Warakomska poinformowała na Facebooku, że definitywnie zakończyła się jej współpraca z rozgłośnią. - Od lat przekonuję i namawiam kobiety do tego, by brały sprawy we własne ręce, by kandydowały, walczyły o siebie, o swoje/nasze prawa i demokrację. Teraz - gdy wiele z nich zdecydowało się na działanie, kandydowanie w wyborach - nie mogę nie wesprzeć ich na tej trudnej drodze. Podobnie, jak - popierać mężczyzn, którzy deklarują konkretne działania na rzecz kobiet i równouprawnienia. To wsparcie ma jednak swoją cenę - żegnam się z rozgłośnią Radio TOK FM, decyzją szefostwa Radia - wyjaśniła.

- Przez ostatnie półtora roku w „Poranku TOK FM” jako publicystka mówiłam, że potrzeba więcej kobiet w polityce, potrzeba różnorodności, potrzeba programów dla kobiet. Dziś, w kampanii wyborczej, słowa te nabrały bardziej politycznego zabarwienia. Nie chcę przyczyniać się do ataków kontrkandydatów na medium, w którego niezależność i misyjność wciąż chcę wierzyć, a więc nasze drogi się rozchodzą. Mam nadzieję, że ani kobiety, ani kobiece sprawy, ani kobiece tytuły i nazwy zawodów nie znikną z anteny - zaznaczyła Warakomska. - Drogie Panie, Kongresowe Koleżanki, Siostry, głosujmy, wybierajmy - nasz głos ma moc! Kandydatki - wygrajcie w tych wyborach! - podkreśliła.

 

Dorota Warakomska współpracowała z TOK FM od stycznia ub.r. Prowadziła czwartkowego wydania porannego pasma publicystycznego.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Radio TOK FM miało 1,7 proc. udziału w rynku słuchalności.

W ub.r. nadająca tę stację spółka Inforadio osiągnęła wzrost przychodów ze sprzedaży o 36,5 proc. do 14,65 mln zł oraz 3,05 mln zł zysku netto (wobec 293 tys. zł zysku w 2016 roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dorota Warakomska nie wróci na antenę TOK FM. „Nie chcę przyczyniać się do ataków na stację”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Obserwator
Już wiem Warakomska będzie rzecznikiem Ratusza jak wygra Trzaskowski. Wszystko jasne !
36 17
odpowiedź
User
no no
co robi reklama TOK FM w tzw. TVP PIS ? uprzedzam ludków z plakietkami "konstytucja " O.K ale jakby reklamę TV TRWAM nadano to byłby hejt
15 19
odpowiedź
User
Ryta
Warakomska jest za stara na rzecznika, Trzaskowski weźmie sobie jakiegoś geja, będą sobie robić dobrze.
30 34
odpowiedź