SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dostęp do internetu wart 5 mld zł

Według Instytutu Rynku Elektronicznego (IRE), krajowy rynek usług dzierżawy łączy, transmisji danych i dostępu do internetu w Polsce (wdzwanianego i stałego) w 2003 r., porównaniu z 2002 r., wzrośnie o 44 proc., do ponad 5 mld zł.

"Rynek tych usług (z wyjątkiem wdzwanianego dostępu do internetu) jest jednym z najsłabiej zdominowanych przez TP SA segmentów rynku telekomunikacyjnego" - poinformował instytut w środowym komunikacie.

Według IRE, dynamiczny wzrost tej gałęzi rynku usług telekomunikacyjnych jest stymulowany wzrastającym popytem na dostęp do internetu.

Wpływ na rosnącą wartość rynku ma wzrost transmisji danych w sieciach komórkowych (do której zaliczono m.in. SMS-y). W 2002 roku wartość transmisji danych w tych sieciach przekroczyła poziom transmisji w sieciach stacjonarnych.

Najbardziej popularną formą dostępu do internetu w Polsce na koniec pierwszej połowy 2003 roku nadal był dostęp wdzwaniany (dial-up). Telekomunikacja Polska ma w tym rynku około 90-proc. udział.

IRE prognozuje, że w 2004 roku rynek wzrośnie o około 48 proc., przy czym nadal rosnąć będzie procentowy udział SMS-ów w strukturze transmisji danych.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dostęp do internetu wart 5 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl