SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

400 tys. wniosków o dofinansowanie cyfrowego odbiornika, 50 tys. dekoderów sprzedanych na pocztach

W placówkach Poczty Polskiej złożono dotąd blisko 400 tys. wniosków o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. Poczta sprzedała dotychczas także ponad 50 tys. dekoderów. To oznacza wzrost o 100 tys. wniosków w ciągu miesiąca i 20 tys. więcej dekoderów.

Tunery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej obsługujące standard DVB-T2/HEVC (fot. Adrian Gąbka)Article

Obsługa wniosków o dofinansowanie cyfrowych odbiorników ruszyła 21 marca br. Złożenie wniosku możliwe jest albo przez internet, albo w placówkach Poczty Polskiej. Jednak - jak informuje Poczta - najpopularniejszym wśród Polaków sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego jest wizyta w urzędzie pocztowym lub jego filii.

Zobacz także: Będzie pozew TV Puls w sprawie DVB-T2. „Jest dużo gorzej niż zakładaliśmy”

- Można tam uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosku, który następnie szybko, na miejscu, rozpatrujemy. Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty urządzeń umożliwiających odbiór nowego standardu telewizji, klienci nie muszą już szukać sklepów z elektroniką - podkreśla Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. 

Zobacz także: Brak TVN, Polsatu i TV Puls. 500 mln zł rekompensaty dla nadawców?

Przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywało się regionami, etapowo. Ostatnie przełączenie nastąpiło 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i objęło województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Osoby, które utraciły możliwość odbioru telewizji, wciąż jeszcze mogą zawnioskować o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego, program dofinansowania trwać będzie do końca bieżącego roku.

Zobacz także: Część widzów tylko z TVP. „Opozycja może kwestionować wyniki wyborów”

Dołącz do dyskusji: 400 tys. wniosków o dofinansowanie cyfrowego odbiornika, 50 tys. dekoderów sprzedanych na pocztach

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
Co z tego,ze mam nowy dekoder i tylko stacje komercyjne bez jakiejkolwiek TVP.
odpowiedź
User
CoC
Przy okazji poczta dostała świetną bazę danych, w której będzie można sprawdzić kto ma dekoder, a nie opłaca abonamentu RTV ;-)
odpowiedź
User
Wyborca PIS z Podkarpacia
Przy okazji poczta dostała świetną bazę danych, w której będzie można sprawdzić kto ma dekoder, a nie opłaca abonamentu RTV
Jezeli rząd nie ogłosi abolicji to i tak wszyscy mający obowiązek zapłaconą z odsetkami. Chyba że ktoś niema w domu telewizora ani radia w samochodzie
odpowiedź