SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dotacje MKiDN dla 17 pism, nie dla „Krytyki Politycznej”, „Frondy Lux”, „Wyklętych”, „Jazz Forum” i „Kuriera Wnet”

Dotacje Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymało w br. 17 czasopism m.in. „Konteksty”, „Topos”, „Pressje”, „Kronos”, „Mówią wieki” i „W drodze”. Wsparcia nie dostały natomiast m.in. „Krytyka Polityczna”, „Fronda Lux”, „Wyklęci”, „Jazz Forum”, „Liberté!”, „Przegląd Polityczny”, „JazzPRESS”, „Kurier Wnet” i „Didaskaliów”.

Prof. Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Article

W rozstrzygniętym właśnie konkursie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdzielono ok. 1,8 mln zł. Resort ma do dyspozycji na ten cel nieco ponad 4 mln zł, ale prawie połowę tej kwoty przeznaczono na spłatę zobowiązań z ostatnich lat, a 525 tys. zł ma jeszcze do dyspozycji minister kultury Piotr Gliński, który rozdzieli je po rozpatrzeniu odwołań od wyników konkursu.

Na razie dotacje przyznano 17 czasopismom. 300 tys. zł otrzyma Liber Pro Arte na wydawanie kwartalnika „Konteksty”, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu - 316,7 tys. zł na dwumiesięcznik „Topos”, Stowarzyszenie Przyjaciół Czasopisma o Tematyce Audiowizualnej EKRANy - 445 tys. zł na wydawanie pisma „EKRANy”, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego - 449,7 tys. zł na wydawanie dwumiesięcznika „New Eastern Europe”, a Fundacja Academicon - 268,5 tys. zł na wydawanie czasopisma dla młodzieży szkolnej i akademickiej oraz dorosłych. Wszystkie te dotacje podzielono na trzy części, które zostaną wypłacone w latach 2017-2019.

Po 150 tys. zł przyznano na wydawanie pism „Mówią wieki”, „W drodze”, „ARCH” i „Kronos”, 115,9 tys. zł - na „Pressje”, po 88 tys. zł - na „Wiadomości Konserwatorskie” i „Christianitas”, prawie 90 tys. zł - na „Teologię Polityczną”, 80 tys. zł - na „Arcana”, 45 tys. zł - na „Pamiętnik Literacki”, 40 tys. zł - na „44 / Czterdzieści i Cztery”, a 10 tys. zł - na „Studia z Filologii Polskiej i Słowiańskiej”.

Z kolei wśród tytułów, które nie dostały dotacji, są m.in. tytuły o tematyce politycznej i historycznej (m.in. „Krytyka Polityczna”, „Nowy Obywatel”, „Liberté!”, „Przegląd Polityczny”, „Fronda Lux”, „Nowa Konfederacja”, „Wyklęci”), muzyce „Jazz Forum”, „JazzPRESS”, „Beethoven Magazine”, „Wychowanie Muzyczne”), teatrze i sztukach wizualnych („artPAPIER”, „Arteon”, „Szum”, „Didaskalia”), a także o tematyce regionalnej i mniejszościach (m.in. „Midrasz”, „Chidusz”, „Stolica”, „Śląsk”, „Dialog Pheniben”, „Miesięcznik Prowincjonalny”). Dofinansowania nie otrzymał też „Kurier Wnet” związany z internetowym Radiem Wnet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dotacje MKiDN dla 17 pism, nie dla „Krytyki Politycznej”, „Frondy Lux”, „Wyklętych”, „Jazz Forum” i „Kuriera Wnet”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
I jak by tu skomentować, że PiS rozdaje swoim? Kombinujcie, drogie lemingi, kombinujcie. Przecież PiS nie może być lepszy niż POprzednicy, prawda?
36 21
odpowiedź
User
Franek
@Yogidługonogi - tutaj żadne lemingi nie muszą komentować, bo mają już Ciebie. Mówię oczywiście o tych pisowskich lemingach ;) Tym dobrym sorcie.
18 25
odpowiedź
User
Yogidługonogi
@Yogidługonogi - tutaj żadne lemingi nie muszą komentować, bo mają już Ciebie. Mówię oczywiście o tych pisowskich lemingach Tym dobrym sorcie.

Niezły styl. Prawie udało mi się usnąć w czasie czytania.
A na temat masz coś do powiedzenia?
21 18
odpowiedź