SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

UNICEF i UE apelują do przywódców państw o otwarcie szkół (wideo)

UNICEF wspólnie z Unią Europejską ruszyły w czwartek z akcją, w ramach której zwracają się do przywódców i kluczowych decydentów z apelem o otwarcie zamkniętych z powodu COVID-19 szkół. W specjalnym filmie pokazują problemy, z jakimi borykają się dzieci zamknięte w domu.

Article

UNICEF przypomina, że z powodu pandemii COVID-19 szkoły niemal na całym świecie zostały zamknięte, a dzieci muszą uczyć się zdalnie, w swoich domach. Organizacja zwraca uwagę, że to narusza to jedno z najbardziej podstawowych praw dzieci: prawo do nauki.

Ponad 897 milionów dzieci na całym świecie ponosi konsekwencje, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. UNICEF zwraca uwagę, że dla wielu dzieci z trudną sytuacją domową szkoła to nie tylko edukacja, ale przede wszystkim możliwość wyjścia z domu w bezpieczne miejsce. W dłuższej perspektywie dzieci, którym odmawia się dostępu do edukacji, są narażone na zmuszanie do pracy,  przestępstwa lub wykorzystywanie.

Spot „Education” stworzony przez Mutant

Na potrzeby akcji powstał spot „Education” stworzony przez Mutant i wyreżyserowany przez AB / CD / CD. Jest emitowany w mediach społecznościowych i kanałach online.

Film rozpoczyna się od beztroskich „pięciu prostych wskazówek, które pomogą dzieciom w odrabianiu lekcji”. Ale wkrótce okazuje się, dzięki zmianie tonu, że film tak naprawdę ilustruje, w jaki sposób zamknięcie szkoły naraziło dzieci sytuacje, w których nie powinny się znaleźć. Widzimy dziewczynkę, która próbuje się uczyć, ale nie może, bo pozostałym domownikom przeszkadza i wychodzi na klatkę schodową, by móc czytać. W kolejnej scenie pokazano pracującego fizycznie chłopca, w innej - chłopca, któremu mężczyźni na podwórku wręczają podejrzaną paczkę. W jeszcze innej - dziewczynkę siedzącą nad lekcjami i ojca w tle.

- Ten projekt jest wyjątkowy. Jako rodzice, jeszcze zanim przeczytaliśmy scenariusz, poczuliśmy, że przesłanie o potrzebie edukacji w życiu naszych dzieci jest ważne, a tym bardziej w obecnej dobie globalnej pandemii. Chcieliśmy znaleźć oryginalny sposób przekazywania emocji, które wspierają przekaz, dlatego chcieliśmy dokładnie popracować nad perspektywą dziecka, które zawsze znajduje się w centrum sceny: jak się czuje w danej sytuacji? Jak widzą i słyszą sytuację? Chcieliśmy postawić się na ich poziomie, aby jak najbardziej zbliżyć się do ich wizji i jak najbardziej postawić widza w ich sytuacji - komentuje Camille Dauteuille z duetu reżyserskiego AB / CD / CD.

Jason Felstead, producent wykonawczy firmy Hamlet, dodaje: - Nie każdego dnia otrzymujesz tego rodzaju briefy, a projekty charytatywne często wiążą się z dużymi wyzwaniami, ponieważ przesłanie jest tak ważne, a celem jest dostarczenie rozwiązania potrzebującym. Z pomocą wszystkich zaangażowanych osób mogliśmy wnieść do tego projektu dużą wartość produkcyjną i mam nadzieję, że film jasno pokazuje, że organizacje takie jak UNICEF ​​są niezbędne do ochrony dzieci na całym świecie. Jestem zdumiony, ile czasu i poświęcenia wszystkie strony poświęciły temu projektowi, i ważne jest, aby to stwierdzić, jeśli chodzi o pracę z przesłaniem o takim znaczeniu - mówi.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: UNICEF i UE apelują do przywódców państw o otwarcie szkół (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl