SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Droższe reklamy w TVP. Najwięcej za mecze piłkarskie, koncerty w Opolu i „Barwy szczęścia”

W czerwcowym cenniku reklamowym Telewizji Polskiej większość reklam jest droższa o kilkanaście proc. w porównaniu z czerwcem ub.r. Najwyższe ceny mają  - obok tych emitowanych przy mundialu – spoty przy towarzyskich meczach piłkarskich Polaków z Chile i Litwą oraz koncertach w Opolu w TVP1 i przy „Barwach szczęścia” w TVP2.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. AKPAArticle

Sprzedaż czasu antenowego przy mundialu Biuro Reklamy TVP rozpoczęło już w kwietniu br. Przypomnijmy, że ceny reklam przy spotkaniach z udziałem polskiej reprezentacji w fazie grupowej wynoszą od 95 do 395 tys. zł. Jeżeli Polacy dojdą do finału - cena za 30 sek. spot wzrośnie do 498,6 tys. zł.

Dosłownie na kilka dni przed piłkarskimi mistrzostwami w Rosji polska kadra rozegra dwa mecze towarzyskie: z Chile (8 czerwca) i Litwą (12 czerwca). Spoty przy pierwszym spotkaniu kosztują od 138,8 do 145 tys. zł, a przy drugim – do 108,1 tys. zł.
Wkrótce TVP rozpocznie sprzedaż miejsca w blokach przy tych transmisjach w drodze licytacji.

Wysokie ceny mają też reklamy, które pojawią się przy koncertach z 55. KFPP w Opolu, który odbędzie się w dniach od 8 do 10 czerwca br. 58,5 tys. zł kosztuje spot przy niedzielnym koncercie „Od Opola do Opola”, 55,9 tys. zł przy sobotnich „Premierach” i 28,3 tys. zł przy piątkowych „Debiutach” i koncercie „Przebój na Mundial”.

W ub.r. maksymalna cena reklamy przy tym wydarzeniu wynosiła 36 tys. zł.

W porównaniu z czerwcem ub. znacząco wzrosły ceny reklam przy „Wiadomościach” nadawanych w dni robocze. Teraz dochodzą do 35,9 tys. zł, podczas gdy rok temu wynosiły maksymalnie 13,7 tys. zł.

Z 23,6 tys. zł w ub.r. do maksymalnie 32,8 tys. zł obecnie wzrosły ceny spotów przy pogodzie w dni robocze, a w niedziele – z 32,1 tys. zł w ub.r. do 54,8 tys. zł aktualnie.

Reklamodawcy zainteresowani blokami przy „Sporcie” zapłacą w czerwcu br. do 27,5 tys. zł przy emisjach od poniedziałku do piątku. To tylko 200 zł więcej niż przed rokiem.

Warto zwrócić uwagę, że w chwili, gdy ruszą transmisje z mundialu, TVP1 nie będzie emitować bloków reklamowych przy pogodzie i sporcie w te dni, w których będzie pokazywać mecze.

Spośród seriali, które w czerwcu znajdą się na antenie TVP1 najdroższą reklamowo pozycją jest „Ojciec Mateusz” emitowany w czwartki -  reklama przy nim kosztuje 27,1 tys. zł. Przy „Komisarzu Aleksie” trzeba zapłacić 18,1 tys. zł, przy „Wojennych dziewczynach” - 16,5 tys. zł, a przy „Pensjonacie nad rozlewiskiem” - 12 tys. zł.

Za spot przy rozrywkowych programach „The Wall Wygraj Marzenia” i „Big Music Quiz” trzeba zapłacić odpowiednio: 14,2 tys. zł i 12,4 tys. zł.

TVP2 z początkiem czerwca zaprzestaje emisji premierowych odcinków seriali „M jak miłość” i „Na dobre i na złe”. Dlatego też najwyższą cenę mają reklamy przy serialu „Barwy szczęścia” - kosztują do 52,8 tys. zł, podczas gdy rok temu kosztowały maksymalnie 39,5 tys. zł.

38,6 tys. zł zapłacą reklamodawcy zainteresowani pojawieniem się w bloku przy serialu „Na sygnale” (w ub.r. 38,8 tys. zł), a ci chcący promować się przy „O mnie się nie martw” lub przy serialu „Rodzinka.pl” muszą się liczyć z wydatkiem rzędu: 25,3 tys. zł i 21,3 tys. zł. W ub.r. było to odpowiednio: 23,2 tys. zł i 20,5 tys. zł.

4 czerwca TVP2 rozpocznie emisję serialu „Mała matura 1947” - reklamę przy nim wyceniono na maksymalnie 37,1 tys. zł.

Biuro Reklamy TVP jako pierwsze ujawniło cennik reklamowy na czerwiec. Sprzedaż wg cennika będzie prowadzona do 23 maja, a zamówienia na pakiety KZP będą przyjmowane do 18 maja.

Dołącz do dyskusji: Droższe reklamy w TVP. Najwięcej za mecze piłkarskie, koncerty w Opolu i „Barwy szczęścia”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Markietanka
A ałdytory mówio na podstawie pula i obiektywnej żony w domu mediowym, że będzie taniej. To jak to jest?
odpowiedź
User
Michał
Z tego co wiem premierowych odcinków Ojca Mateusza w czerwcu już nie będzie. Ostatni premierowy 31 maja. Chyba, ze chodzi o powtórki. Komisarza Alexa zostały trzy premierowe odcinki i zapewne w czerwcu zostaną wyemitowane.
odpowiedź