SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Druga fala COVID-19? Gotowość deklaruje co druga firma w Polsce

Prawie połowa polskich firm deklaruje, że jest dobrze przygotowana na możliwość drugiej fali zachorowań na koronawirusa - wynika z badania Maison&Partners.

Dwa razy więcej przedstawicieli firm ma poczucie, że są dobrze przygotowane na ewentualną drugą falę zachorowań na COVID-19, niż tych, którzy mają przekonanie o złym przygotowaniu.

W ramach badania polskie firmy zapytano czy są dziś przygotowane na ewentualną drugą falę zachorowań na koronawirusa. Prawie połowa (45%) z nich oceniła, że jest dobrze lub bardzo dobrze przygotowana. Co piąta firma (22%) przyznaje natomiast, że jest przygotowana źle lub bardzo źle. Stosunkowo dużo, bo ok. 1/3 badanych przedsiębiorców, nie miało zdania na ten temat.

Najwięcej osób przekonanych o dobrym przygotowaniu firmy jest wśród przedstawicieli przedsiębiorstw o najkrótszym stażu na rynku, choć jednocześnie najmniejszy odsetek deklarujących złe przygotowanie jest wśród firm będących na rynku 6-10 lat. Badanie nie wykazało istotnych różnic w postawach w zależności od wielkości firmy, regionu, ani sektora.

Badanie zostało przeprowadzone przez dom badawcy Maison&Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w sierpniu 2020 r., metodą CAWI (Computer Assisted Web Interviews - ankiety na panelu internetowym online), na reprezentatywnej próbie dla przedsiębiorstw w Polsce ze względu na wielkość firmy (mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa), N = 597 respondentów.

Dołącz do dyskusji: Druga fala COVID-19? Gotowość deklaruje co druga firma w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl