SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agnieszka Więdłocha i Izabela Kuna w „Drunk History - Pół litra historii 2”

W obsadzie drugiego sezonu serialu „Drunk History - Pół litra historii” znajdą się jeszcze Agnieszka Więdłocha i Izabela Kuna, a raper Ten Typ Mes opowie historię złamania szyfru Enigmy.

Agnieszka Więdłocha i Izabela Kuna; fot. Viacom Article

Formuła cyklu polega na tym, że popularne polskie gwiazdy piją drinki przed kamerami. Będąc pod lekkim wpływem alkoholu uczestnicy show opowiedzą o najciekawszych wydarzeniach z dziejów Polski, a widzowie obejrzą ich opowieści w postaci scenek, odegranych przez aktorów w strojach z tamtej epoki. Wszystkie kwestie wypowiadane są przez gwiazdę, a sami aktorzy naśladują je ruchem ust.

Widzowie w drugim sezonie serialu poznają m.in. historię słynnego romansu polskiej szlachcianki i Napoleona, poznają dzieje niedźwiedzia Wojtka, który służył w armii gen. Andersa w czasie II wojny światowej, dowiedzą się także, jak Władysław Łokietek sięgnął po koronę króla Polski i dlaczego Kościuszko pomógł Amerykanom w walce o niepodległość. Gwiazdy opowiedzą również m.in. o Marii Skłodowskiej-Curie i Poli Negri oraz zdradzą kulisy chrztu Polski.

W „Drunk History - Pół litra historii” udział biorą aktorzy, celebryci, influencerzy, politycy oraz gwiazdy kabaretu i stand-upu.

W nowych odcinkach w roli narratorów pojawią się m. in. Ewa Kasprzyk, Marcin Bosak, Laura Breszka, Janusz Chabior oraz Katarzyna Warnke, Ryszard Kalisz, Joanna Kołaczkowska, Tomasz Karolak i Aleksander Milwiw-Baron. Z kolei w inscenizacjach historycznych widzowie zobaczą: Katarzynę Bujakiewicz, Leszka Lichotę, Michała Meyera czy Magdalenę Koleśnik.

W obsadzie drugiego sezonu serialu „Drunk History - Pół litra historii” znajdą się jeszcze Agnieszka Więdłocha i Izabela Kuna. Pierwsza aktorka wcieli się w rolę Poli Negri, a druga zagra jej matkę. Historię tę opowie Laura Breszka. O złamaniu szyfru Enigmy przedstawi raper Piotr Szmidt, znany jako Ten Typ Mes.

Jak już informowaliśmy jako pierwsi, nowe odcinki produkcji w Comedy Central będą pokazywane od poniedziałku do czwartku o godz. 22.00, począwszy od 5 listopada br. Oznacza to, że nadawca zwiększa liczbę emitowanych odcinków cyklu w danym tygodniu z 1 do 4. Pierwszy sezon reality-show można było oglądać jesienią ub.r. tylko w czwartki (o 22.00).

Zdjęcia do nowych odcinków wystartowały pod koniec lipca br.

Polska wersja „Drunk History” jest oparta na amerykańskim formacie o tym samym tytule, który w Comedy Central zadebiutował w 2008 roku (doczekał się już tam sześciu sezonów). Format był realizowany na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Brazylii, Argentynie i na Węgrzech.

Producentem wykonawczym „Drunk History” jest ATM Grupa. Rolę reżysera nowych odcinków pełni Jan Macierewicz.

Średni udział Comedy Central w Polsce w pierwszym półroczu 2018 roku wyniósł 0,35 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Więdłocha i Izabela Kuna w „Drunk History - Pół litra historii 2”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Boy
Trzeba przyznać, że ilość znanych nazwisk w tym programie jest imponująca. Ciekawe jaki będzie efekt końcowy.
10 8
odpowiedź