SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

”Drzewo za makulaturę” - akcja ekologiczna „Polski”

23 kwietnia br. startuje trzecia edycja akcji ekologicznej prowadzonej przez dzienniki skupione pod marką „Polska” (Polskapresse) zatytułowana „Drzewo za makulaturę”. W jej ramach w rozdanych zostanie 50 tys. sadzonek drzew.

”Drzewo za makulaturę” - akcja ekologiczna „Polski”

W dniach 23-25 kwietnia br. w kilkunastu miastach na Pomorzu, w Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu w specjalnie wyznaczonych punktach redakcje „Polski” przeprowadzą zbiórkę makulatury - za każde przyniesione 5 lub 10 kg makulatury (w zależności od miasta) będzie można otrzymać jedną sadzonkę drzewa – w sumie rozdanych ma ich zostać 50 tys. W ubiegłorocznej edycji akcji redakcje zebrały wspólnie prawie 200 ton makulatury i rozdały 46 tysięcy drzewek.

Projekt jak co roku wspierają gwiazdy – Ambasadorzy akcji. W Katowicach drzewka będą rozdawać, już tradycyjnie, bracia Golcowie oraz Marcin Wyrostek, w Krakowie Tomasz Schimscheiner, Piotr Cyrwus i Lidia Jazgar, w Poznaniu Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Reiss i Marcin Urbaś, a w Łodzi Miss Poland Earth 2009 Izabela Wilczek.

"Drzewo za makulaturę" jest elementem akcji społecznej "Polski" "Eko-logiczna Polska". Partnerem projektu są Lasy Państwowe.

Akcję wspiera kampania promocyjna na łamach „Polski”, w serwisach internetowych Polskapresse oraz w sieci kin Multikino w Warszawie.

Projekt "Eko-logiczna Polska" prowadzony jest od kwietnia 2008 r. Głównym jego celem jest przełamanie bierności i poczucia braku wpływu jednostki na problem zanieczyszczenia środowiska oraz uświadamianie czytelnikom, że reagując lokalnie na problemy ekologiczne, przyczyniają się do globalnego rozwiązywania problemu. W ramach akcji na łamach dzienników pod marką "Polska" drukowane są artykuły edukacyjne, promujące pozytywne wzorce i upowszechniające dobre praktyki. Akcja obecna jest też w serwisach internetowych Polskapresse.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ”Drzewo za makulaturę” - akcja ekologiczna „Polski”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl