SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Durex chce normalizować edukację seksualną

Firma Reckitt i marka Durex nawiązały partnerstwo strategiczne z Fundacją Edukacji Społecznej. Celem tej współpracy jest ochrona przed HIV i normalizacja edukacji seksualnej.

- Według badań Contraception Atlas 20222 Polska plasuje się na ostatnim miejscu w Europie pod kątem dostępności do antykoncepcji. Marginalizacja tej sfery oraz problemu, jakim są choroby przenoszone drogą płciową wynika przede wszystkich z utartych schematów kulturowych i stereotypów. Dlatego zapewnienie dostępu do rzetelnej wiedzy o seksualności to wyzwanie, które w swojej misji podejmuje Durex. Wspólnie z marką Durex wierzymy, że kluczem do sukcesu jest otwarta komunikacja i edukacja, która pozwoli nam realnie wpływać na pozytywną zmianę świadomości i zachowań – komentuje Inga Songin, marketing director Poland & EE, Reckitt.

Firma przypomina, że prezerwatywa to jedyna skuteczna metoda antykoncepcji wspierająca jednocześnie ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową co potwierdzają eksperci Światowej Organizacji Zdrowia, nawołując do odpowiedzialnego uprawiania bezpiecznego seksu. 

Reckitt, od początku swojej działalności, angażuje się w działania w zakresie promocji i ochrony zdrowia, które mają fundamentalne znaczenie dla społeczeństwa. Wspólnie z marką Durex stawia przede wszystkim na edukację i realizuje kampanie budujące świadomość zagrożeń. Główną grupą docelową jest młodzież. Aby do niej dotrzeć, Durex nawiązuje współprace z influencerami, artystami młodego pokolenia, a nawet gamerami.

­Z kolei Fundacja Edukacji Społecznej podejmuje działania, których celem jest pogłębianie w społeczeństwie wiedzy na temat problemów społecznych oraz zdrowia publicznego. Organizacja zajmuje się kompleksową profilaktyką HIV oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową, oferując nieprzerwanie od 2004 r. powszechne, bezpłatne i anonimowe testowanie oraz wspierając psychologicznie, prawnie i socjalnie osoby żyjące z HIV.

Nawiązana współpraca z FES ma charakter długofalowy i wpisuje się w strategiczną wizję partnerstwa dla edukacji, którą Reckitt realizuje od początku tego roku wraz z podjęciem współpracy z Grupą Ponton. Jedną z aktywności realizowanych w ramach tego partnerstwa są konsultacje odcinków serialu „Jak TO robić”, który dostępny jest na kanale You Tube i łączy edukację seksualną z rozrywką.

Dołącz do dyskusji: Durex chce normalizować edukację seksualną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl