SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duże zainteresowaniem akcjami ATM

Ponad 10-krotnie większy popyt na akcje ATM Grupa

Inwestorzy w transzy kwalifikowanej w trakcie budowy księgi popytu zadeklarowali gotowość kupna ponad 10 mln akcji spółki ATM Grupa, co oznacza ponad dziesięciokrotne przekroczenie liczby oferowanych akcji w tej transzy - poinformowała ATM Grupa w czwartkowym komunikacie.

Spółka podała, że uczestnikami book-buldingu, który trwał od od 15 do 17 grudnia, były m.in. fundusze emerytalne, fundusze inwestycyjne i firmy asset management.

Pierwotnie spółka ustaliła, że inwestorzy kwalifikowani będą mogli zapisywać się na 1.000.000 akcji, a indywidualni na 300.000 akcji.

W czwartek, już po zamknięciu budowy księgi popytu, ATM Grupa SA zdecydował o przesunięciu pomiędzy transzami i w transzy kwalifikowanej dostępnych jest 1.095.000 akcji, a w transzy indywidualnej 205.000 akcji.

ATM Grupa SA ustaliła w czwartek cenę emisyjną 1.300.000 akcji serii C, oferowanych w ofercie publicznej, na 36 zł.

Zapisy na akcje serii C, zarówno w transzy indywidualnej, jak i w transzy kwalifikowanej będą przyjmowane od 18 do 23 grudnia przez Millennium DM i DM BZ WBK.

Komentarz BM BPH PBK:

Cena akcji serii C została ustalona na maksymalnym poziomie podanych widełek cenowych (30-36 złotych) . Może to świadczyć o dużym zainteresowaniu akcjami spółki ze strony inwestorów instytucjonalnych. Zarząd ATM Grupa ustalił także, że w transzy kwalifikowanej oferowanych będzie 1.095.000 akcji serii C natomiast w transzy indywidualnej zaoferowane zostanie 205.000 sztuk akcji serii C. Wcześniej spółka ustaliła( choć prospekt dopuszczał możliwość przesunięć akcji w ramach obu transz), że w transzy kwalifikowanej zaoferuje 1 mln akcji natomiast w detalicznej 300 tys. akcji serii C. Zakładając pełne powodzenie emisji akcji serii C, spółka pozyska środki w kwocie ok. 46 mln złotych, które zamierza przeznaczyć m.in. na budowę studia telewizyjnego, zakup sprzętu telewizyjnego i wyposażenia oraz na tworzenie cyfrowych kanałów tematycznych.

ATM Grupa zamierza przeznaczyć środki uzyskane z emisji na budowę studia telewizyjnego, zakup sprzętu telewizyjnego i wyposażenia, budowę magazynu na dekoracje oraz na tworzenie cyfrowych kanałów tematycznych, inwestycje programowe i budowę filii zagranicznych.

ATM Grupa jest producentem m.in. serialu "Świat według Kiepskich", dwóch edycji programu reality show "Bar" oraz teleturniejów "Życiowa szansa", "Awantura o kasę" i "Rosyjska ruletka".
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duże zainteresowaniem akcjami ATM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl