SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duży popyt na akcje Travelplanet.pl

Zakończony wczoraj book-building wykazał duże zainteresowanie inwestorów ofertą Travelplanet.pl.

Ilość złożonych deklaracji przekroczyła liczbę zaoferowanych przez spółkę walorów. Cena emisyjna została ustalona na najwyższym poziomie – 18 zł za akcję. Zapisy będą przyjmowane w między 27 a 30 czerwca w Punktach Obsługi Klienta Internetowego Domu Maklerskiego S.A. – Oferującego oraz DM BGŻ S.A., należącego do konsorcjum.

Inwestorom, którzy w procesie book-buildingu złożyli deklaracje na kupno co najmniej 10 akcji, przy cenie nie niższej niż 18 zł, będą przysługiwać preferencje przy zakupie akcji – otrzymają oni dwukrotnie większą alokację zapisów na akcje, w stosunku do inwestorów nie uczestniczących w procesie budowania księgi popytu. Inwestorzy, którzy w ofercie publicznej zakupią co najmniej 50 akcji, będą mogli skorzystać z premii w wysokości 2,5% wartości transakcji przy zakupie produktów i usług Travelplanet.pl: wycieczek, biletów lotniczych i noclegów hotelowych. Zakup co najmniej 500 akcji uprawnia do 3% premii. Takie same preferencje otrzymają akcjonariusze, którzy przez okres co najmniej 1 roku zachowają akcje Spółki.

Głównym celem oferty publicznej jest budowa komplementarnego, w stosunku do Internetu i Call Center, kanału dystrybucji - sieci zlokalizowanych w centrach handlowych nowoczesnych Punktów Obsługi Klienta. Kapitały z giełdy umożliwią także przejęcia firm z branży, w celu rozszerzenia zasięgu geograficznego oraz oferty firmy, a w rezultacie zdobycie nowych klientów i dynamicznie zwiększenie poziomu sprzedaży. Na realizację tych celów Spółka chce pozyskać z rynku ok. 6 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duży popyt na akcje Travelplanet.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl