SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duży spadek czytelnictwa „Faktu” i „Gazety Wyborczej” w I półroczu. „Przegląd Sportowy” wyprzedził „Super Express”

Najchętniej czytanym dziennikiem w Polsce w pierwszym półroczu br. był „Fakt”, a na podium znalazły się jeszcze: „Gazeta Wyborcza” i „Przegląd Sportowy” - wynika z najnowszego badania PBC.

Article

Po dziennik „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) w okresie od stycznia do czerwca 2017 roku sięgało 8 proc. respondentów z szerokiej grupy wiekowej 15-75 lat - wynika z najnowszego badania PBC, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl. Dla porównania, w analogicznym okresie rok wcześniej było ich 10,7 proc. Oznacza to spadek, wynoszący 2,7 pkt. proc. - największy w zestawieniu.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajęła „Gazeta Wyborcza” (Agora), której poziom czytelnictwa zmalał o 1 pkt. proc. do 5,6 proc.

Podium uzupełnia „Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska), który awansował z miejsca czwartego. Jego wynik czytelnictwa poszedł do góry najbardziej w zestawieniu - o 0,9 pkt. proc. do poziomu 4 proc.

Na czwartą pozycję spadł z kolei „Super Express” (Murator), który w analizowanym okresie czytany był przez 3,4 proc. osób. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej jego wynik zmniejszył się o 0,3 pkt. proc.

W grupie wiekowej 16-59 lat liderem w fali styczeń-czerwiec 2017 również był „Fakt”, którego wynik zmniejszył się tutaj o 3,3 pkt. proc. do 6,6 proc. Drugie miejsce zajęła „Gazeta Wyborcza” (5,7 proc.; w dół o 0,9 pkt. proc.), a podium uzupełnia „Przegląd Sportowy” (4,4 proc.; + 1 pkt. proc.).

Warto dodać, że pięć tytułów w tym ujęciu miało większy wynik, niż w grupie 15-75, dwa dzienniki miały taki sam udział, a trzy - słabszy.

Badanie PBC na zlecenie Polskich Badań Czytelnictwa Sp. z o.o. zrealizował instytut Millward Brown. Badanie odbyło się za pomocą techniki CAPI w okresie od stycznia 2016 roku do czerwca 2016 roku na losowej próbie 10 039 przypadków oraz od stycznia 2017 roku do czerwca 2017 roku na losowej próbie 9 989 przypadków (dane dla grupy wiekowej 16-59 lat - odpowiednio 7 770 i 7 672 przypadków). Ogólnopolska próba była dobierana z operatu PESEL i realizowana do wyczerpania. Podane liczby to wskaźniki CCS - Czytelnictwo Cyklu Sezonowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duży spadek czytelnictwa „Faktu” i „Gazety Wyborczej” w I półroczu. „Przegląd Sportowy” wyprzedził „Super Express”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ja
spadku faktu nie rozumiem do końca,ale nie martwi mnie to,każdy spadek gazwybu to dobra wiadomość,ważne,na ile faktycznie ma przełożenie.NO i by nie był to spadek o cioci Franzowej albo innej anielicy Dofinansowskiej...np.100mln ojro...do przeglądu s.wiele mam uwag,nie zachwyca mnie ta gazeta i to tylko wśród gazet sportowych,ogólnie tym bardziej,ale już lepiej,że oni są przed.
19 33
odpowiedź
User
Johnny
Poprawcie w tekście procenty na punkty procentowe (tak jak jest w tabelach)
9 8
odpowiedź
User
zoo
koniec prasy drukowanej jest NIEUNIKNIONY! mamy dzienniki elektroniczne, niedlugo w szkołach dzieci uczyc beda sie na tabletach itd. a papier bedzie kojarzył sie z papierem toaletowym.
16 14
odpowiedź