SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Duży zysk Axel Springer

Axel Springer w 2003 roku podwoił zysk netto

Niemiecki koncern prasowy Axel Springer, który w Polsce wydaje między innymi tabloid "Fakt" podał w czwartek, że jego zysk netto w 2003 roku podwoił się i wyniósł 130,2 miliona euro.

Spółce poprzez redukcję kosztów udało się zneutralizować skutki kryzysu na niemieckim rynku reklamowym.

Springer podał, że w 2004 roku jego zyski mogą spaść, jeżeli wydawca największego tabloidu w Europie - niemieckiego Bilda - zdecyduje się na inwestowanie w nowe duże projekty.

- Najbardziej spektakularnym przypadkiem jest bez wątpienia "Fakt"- powiedział "Gazecie Wyborczej" Mathias Döpfner, prezes koncernu. - Wszyscy nas ostrzegali przed tym przedsięwzięciem, bo gazet codziennych nie da się umiędzynarodowić, czego Springer boleśnie doświadczył w przypadku "Claro" w Hiszpanii dziesięć lat temu. Ostrzegali, bo rynek gazet sprzedawanych w kiosku, a nie w prenumeracie jest szczególnie trudny. A już wyjątkowym szaleństwem miało być wydawanie gazety codziennej przez Niemców w Polsce.

Andreaes Wiele, dyr. ds. międzynarodowych AS, oświadczył również, że koncern nie planuje wydawania w Polsce innego dziennika, ale nie wykluczył tego w przyszłości. Zaprzeczył też pogłoskom o negocjacjach z norweskim koncernem Orkla o przejęciu jego polskich inwestycji - udziałów w spółce wydającej "Rzeczpospolitą", tytułów regionalnych lub drukarni. - Jesteśmy tylko klientem drukarni Orkli - zapewnił.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Duży zysk Axel Springer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl