SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwa nowe telefony firmy Nokia

Nokia wprowadza na rynek kolejne nowe telefony: 6021 i 6101.

Model Nokia 6021 udostępnia nowoczesne technologie przydatne w pracy i w życiu osobistym. Telefon zapewnia udoskonalone funkcje łączności i synchronizacji przy użyciu bezprzewodowej technologii Bluetooth.

Subtelny i praktyczny wygląd sprawia, że Nokia 6021 pasuje do wszystkich sytuacji. Użytkownicy mogą skorzystać także z wielu dodatkowych funkcji telefonu Nokia 6021, takich jak łączność Push to Talk i wybieranie głosowe. Cena trójzakresowego telefonu Nokia 6021, bez podatków i subsydiów, to ok. 1000 PLN brutto.

                   

Główne cechy i funkcje telefonu to: łączenie telefonu z innymi urządzeniami za pomocą bezprzewodowej technologii Bluetooth, aktualizowanie informacji poprzez lokalną i zdalną synchronizację danych, wysyłanie wiadomości, zdjęć i plików wideo przy użyciu poczty elektronicznej, wiadomości MMS oraz wiadomości błyskawicznych, natychmiastowa łączność push-to-talk do rozmów indywidualnych lub grupowych.

Model zapewnia także lepszą widoczność – duży kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, oryginalne, stylowe wzornictwo firmy Nokia. Jest to trójzakresowy telefon GSM, zapewniający stały kontakt na pięciu kontynentach

Nokia 6021 waży 88 g, a jaj wymiary to: 106 x 44 x 20 mm, 73 cm3. Lokalna synchronizacja galerii obrazów, kontaktów i kalendarza z komputerem możliwa jest za pomocą pakietu PC Suite, bezprzewodowej technologii Bluetooth (1.2) lub kabla USB przez złącze Pop-Port

Komórka posiada przeglądarkę XHTML do wyświetlania stron internetowych w telefonie, inteligentne pobieranie materiałów – standard OMA DRM 1.0 oraz portfel elektroniczny służący do wygodnego i bezpiecznego przechowywania poufnych informacji, takich jak numery kart kredytowych, nazwy użytkownika i hasła, oraz wykorzystywania ich przy zawieraniu transakcji online.

Transmisja danych: wieloszczelinowa transmisja EDGE klasy 6, do 177,6 Kb/s oraz wieloszczelinowa transmisja GPRS klasy 10, do 80 Kb/s.

Bezprzewodowa technologia Bluetooth: rozmowy bez używania rąk przy użyciu zestawu słuchawkowego z funkcjami Bluetooth (w tym profil dostępu do karty SIM, zapewniający łatwe połączenie z zestawami samochodowymi firmy Nokia wyposażonymi w technologię Bluetooth), bezprzewodowe gry wieloosobowe korzystające z połączenia Bluetooth, synchronizacja telefonu i kompatybilnego komputera przy użyciu lokalnego bezprzewodowego połączenia Bluetooth.

Nokia zaprezentowała też telefon fotograficzny Nokia 6101. Oferując użytkownikom najnowsze technologie telefonii komórkowej w otwieranej obudowie, telefon Nokia 6101 zapewnia operatorom większe możliwości adaptowania jego wyglądu i funkcji.

                             

Użytkownicy docenią funkcje telefonu Nokia 6101, takie jak prostą w użyciu strukturę menu. Wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny VGA ze specjalnym przyciskiem umożliwia nagrywanie kolorowych filmów wideo i robienie zdjęć, które można wysyłać za pomocą wiadomości MMS lub przesyłać do albumu fotograficznego online bądź do punktu wykonywania odbitek.

Wyposażony w dwa jasne kolorowe wyświetlacze telefon Nokia 6101 można personalizować za pomocą animowanych tapet i wygaszaczy ekranu. Zewnętrzny kolorowy ekran służy do wyświetlania przychodzących połączeń, godziny i daty, natomiast wewnętrzny do wyświetlania ulubionych zdjęć oraz prywatnego kalendarza.

Telefon fotograficzny Nokia 6101 został wyposażony w nową funkcję — wiadomości dźwiękowe Nokia Xpress — umożliwiającą nagrywanie wiadomości głosowych i wysyłanie ich za pośrednictwem sieci GPRS. Naciskając zaledwie kilka przycisków, użytkownik może wysłać wiadomość dźwiękową Nokia Xpress — pozdrowienia z wakacji, gratulacje, a nawet zarejestrowane wyjątkowe chwile, takie jak pierwsze słowa dziecka. Otrzymaną wiadomość można zapisać w telefonie i odtwarzać na życzenie.

Wiadomości audio Nokia Xpress uzupełniają technologię push to talk aparatu Nokia 6101, umożliwiającą użytkownikom łączenie się z innymi — niezależnie od tego, czy jest to grupa osób czy jedna osoba — za pomocą sieci GPRS w podobny sposób jak za pomocą krótkofalówki. Kilku operatorów na świecie wprowadziło już usługi push to talk do swojej oferty.

Ten niewielki trójzakresowy telefon jest dostępny w dwóch wersjach: GSM 900/1800/1900 na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji oraz GSM 850/1800/1900 na rynkach amerykańskich. Telefon Nokia 6101 jest już w sprzedaży, a jego cena to ok. 1200 PLN brutto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwa nowe telefony firmy Nokia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl