SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwie nagrody dla Polskiego Radia

Nagrody dla reportażystów Polskiego Radia S.A. oraz nagroda "Solidna Firma 2003"

Podczas II Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów i Realizatorów Radiowych w Ciechocinku, który odbył się w dniach 25-28 lutego br., nagrodzone zostały reportaże powstałe w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Czterema nagrodami uhonorowano reportaż pt. „Nareszcie razem”. Jego autorka – Hanna Bogoryja-Zakrzewska otrzymała jedną z trzech równorzędnych nagród głównych, nagrodę publiczności i nagrodę Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, zaś Tomasza Perkowskiego z Teatru Polskiego Radia nagrodzono za realizację tego reportażu.

W kategorii „Satyra i groteska” III nagrodę otrzymała Ewelina Karpacz za reportaż pt. „Trzymajcie się chłopaki”.

W konkursie odbywającym się pod hasłem „Dylematy człowieka XXI wieku” wzięło udział 45 reportaży nadesłanych z całego kraju – Polskiego Radia S.A. oraz z 17 rozgłośni regionalnych.

Polskie Radio S.A. otrzymało również Wyróżnienie Honorowe w II edycji Programu Gospodarczo-Konsumenckiego „Solidna Firma 2003” za „sprzyjanie przedsiębiorczości oraz promowanie dialogu konsumentów i firm”.

Podczas Gali Finałowej, która odbyła się 27 lutego br., wyróżnienie dla Polskiego Radia S.A. odebrał wiceprezes Zarządu PR S.A. Czesław Jermanowski. Dziękując za nagrodę podkreślił, że od lat Polskie Radio cieszy się najwyższym zaufaniem wśród instytucji publicznych.

„To oznacza, że zasługujemy na miano SOLIDNEJ FIRMY. Jednak ten tytuł nie jest dany raz na zawsze. Cały czas trzeba zabiegać o własną wiarygodność” - dodał.

Program Gospodarczo-Konsumencki Solidna Firma, znany też jako Biała Lista, został zainicjowany w czerwcu 2002 r. Realizuje go ten sam zespół, który opracował program godła promocyjnego „Teraz Polska”. W tegorocznej edycji miano Solidnej Firmy otrzymało 260 firm, zaś wyróżnienia oprócz Polskiego Radia S.A. otrzymały: Zamek Królewski w Warszawie (prof. Andrzej Rottermund), Janina Paradowska, Michał Urbaniak oraz Roman Kluska.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwie nagrody dla Polskiego Radia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl