SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwie nowe restauracje sieci Sfinks, w I kw. 2011 r. otworzy łącznie siedem

Spółka restauracyjna Sfinks Polska otworzyła dwie nowe restauracje pod markami Sphinx oraz WOOK w centrum handlowym Twierdza Kłodzko, poinformowała spółka w czwartek. W I kw. 2011 r. firma planuje otworzyć jeszcze pięć nowych restauracji.

Dwie nowe restauracje sieci Sfinks, w I kw. 2011 r. otworzy łącznie siedem

"Kłodzkie otwarcia są pierwszymi, spośród siedmiu zaplanowanych przez Sfinks Polska na ten kwartał. Zarówno Sphinx, jak i WOOK w Kłodzku to restauracje pełnowymiarowe i obie będą pierwszymi lokalami tych sieci w dolnośląskim mieście. Dzięki nowym otwarciom na terenie całej Polski działają w sumie 93 Sphinksy i siedem WOOKów" - czytamy w komunikacie.

"Sfinks Polska zamierza umacniać swoją pozycję rynkową poprzez otwarcia nowych restauracji, także w miastach, w których nasze sieci do tej pory nie były obecne. (...) W świetle faktu, że polski rynek - w porównaniu z krajami zachodnimi - jest ciągle niedostatecznie nasycony usługami gastronomicznymi, wraz z początkiem roku 2011 przystępujemy do zapowiadanej rozbudowy sieci restauracji. Będziemy uruchamiać zarówno lokale pełnowymiarowe, jak i koncepty typu express" - powiedziała prezes Mariola Krawiec-Rzeszotek cytowana w komunikacie.

Obecnie Sfinks Polska zarządza 109 restauracjami, w tym siecią 93 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 7 restauracjami WOOK (segment casual dining).

Narastająco w I-III kw. 2010 roku spółka miała 26,25 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 32,29 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 118,73 mln zł wobec 136,18 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwie nowe restauracje sieci Sfinks, w I kw. 2011 r. otworzy łącznie siedem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl