SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dwie trzecie małych i średnich polskich firm prowadzi działania reklamowe, najczęściej w internecie

66 proc. polskich przedsiębiorców z sektora MŚP prowadzi działania reklamowe. Najczęściej stawiają oni na pozycjonowanie swoich stron internetowych - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Article

Najwięcej aktywności reklamowej wykazują małe firmy - przyznało się do tego 77 proc z nich. Na dalszych pozycjach są średnie firmy (74 proc.), mikrofirmy (66 proc.) oraz jednoosobowe działalności gospodarcze (53 proc.).

Najczęstszą formą reklamy jest pozycjonowanie własnej strony internetowej. Takie działania wykonuje 69 proc. badanych przedsiębiorstw. Dużo mniej firm praktykuje zamieszczanie reklamy w prasie (28 proc.) oraz tworzenie bannerów reklamowych w internecie (21 proc.).

Polscy przedsiębiorcy korzystają także z reklamy zewnętrznej (plakaty, gabloty, szyldy, samochody firmowe) oraz ulotek - w taki sposób działa 18 proc. ankietowanych.

Badane firmy reklamują się również poprzez wysłanie mailingu (13 proc.), w radiu (8 proc.), na targach (6 proc.), w telewizji (4 proc.), w trakcie bezpośredniego kontaktu z klientem, przez marketing szeptany (2 proc.), media społecznościowe, podczas eventów i konferencji, przez stronę internetową, dzięki gadżetom, wizytówkom, w książkach telefonicznych (1 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie home.pl w dniach 15-27 kwietnia oraz 5-8 maja 2015 r. Wzięło w nim udział 1086 właścicieli, dyrektorów oraz osób odpowiedzialnych za prowadzenie mikro (od 1 do 9 pracowników), małych (10-49 pracowników) i średnich (50-249 pracowników) firm działających m.in. w branżach: samochodowej, przetwórstwa przemysłowego, budowlanej, finansowej, transportowej, gastronomicznej i hotelarskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dwie trzecie małych i średnich polskich firm prowadzi działania reklamowe, najczęściej w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl