SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w ramówce radiowej Dwójki. Program o sztuce i przegląd prasy

„Kunstkamera” i „Pogłosy” to nowe audycje Programu II Polskiego Radia. Na antenie pojawią się także przeglądy prasy zagranicznej - od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Premierowe wydanie audycji poświęconej sztuce 7 kwietnia o godz. 14.45, a „Pogłosów” 8 kwietnia o godz. 19.00.
 

„Kunstkamera” to nowa audycja Aleksandry Łapkiewicz. Emitowana będzie na antenie radiowej Dwójki w niedziele o godz. 14.45. Dzieła sztuki wizualnej w radiu stają się opowieścią, a zamknięte w nich historie pozwalają podróżować w przestrzeni i przenieść słuchaczy w inny czas.

Nowa audycja o sztuce w Dwójce

- Odwiedzimy najciekawsze polskie kolekcje w poszukiwaniu przedmiotów, które kryją naszą przeszłość i próbują zapisać współczesność. Opowiemy o obiektach sprzed wielu wieków i tych tworzonych współcześnie. W naszej „Kunstkamerze” znajdą się zarówno najcenniejsze rzeźby, obrazy, druki czy dzieła sztuki rzemieślniczej, jak i pieczołowicie przechowywane kurioza. Zmieszczą się tam współczesne instalacje, iluminowane rękopisy, zastawy stołowe i meble. Broń, obiekty kultu i  pożądania. Tak gromadzona dwójkowa kolekcja sztuki pozwoli nam na swobodę i będzie otwarta również na propozycje słuchaczy. Będziemy wspólnie zapełniać naszą kunstkamerę i szukać przedmiotów, których historie warto opowiedzieć - zapowiada prowadząca audycję, Aleksandra Łapkiewicz.

O kulturze za granicą

Od 8 kwietnia, od poniedziałku do piątku, o godz. 17.00 Program II Polskiego Radia zaprasza na „Przeglądy prasy zagranicznej”, w których usłyszeć będzie można o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych na świecie. W roli komentatorów: Monika Pilch - w poniedziałki i czwartki, Kamil Zalewski – we wtorki (prasa krajów bałtyckich), Mariana Kril – w środy (prasa ukraińska) oraz Tomasz Sajewicz – w piątki (prasa Azji Południowo-Wschodniej).

Od 8 kwietnia w Programie II Polskiego Radia pojawią się „Pogłosy” - krótki magazyn przedstawiający najistotniejsze słowa gości, które danego dnia padły na antenie. Emisja od poniedziałku do piątku o 19:00. Autorem audycji będzie Marcin Pesta. - Siłą, a zarazem przekleństwem radia jest jego ścisły związek z teraźniejszością. Słowa, które padają na antenie - nawet te najważniejsze - ulatują. Postanowiliśmy więc dać im drugie życie, wskazując zarazem wypowiedzi, które z naszej perspektywy godne są odnotowania - mówi Michał Nowak, sekretarz radiowej Dwójki.

Jak podawaliśmy ostatnio, Program II Polskiego Radia wprowadza do ramówki emitowaną co dwa tygodnie audycję „Debata Dwójki”.

Czytaj także: Rozmowy Renaty Grochal wcześniej w Trójce

Czytaj także: Tańsze reklamy w Trójce

Dołącz do dyskusji: Zmiany w ramówce radiowej Dwójki. Program o sztuce i przegląd prasy

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polskie Radio
Paweł Majcher z Juliuszem Kaszyńskim dbają o to by naprawdę istotne informacje o wpływach putlerowców na media publiczne nie docierały do odbiorców.
odpowiedź
User
Buhahaha
Patrząc na potencjał tytułów i pomysł na zawartość, oni chyba przespali koniec epoki lodowcowej. Wtórne, pretensjonalne i pachnące naftaliną.

Pracownicy mogą mieć głupie pomysły, powielane od lat, ale ze nowe kierownictwo w to idzie?

Droga ta dwójkowa naftalina, kilkadziesiąt milionów rocznie…
odpowiedź
User
Niepodległości
Patrząc na potencjał tytułów i pomysł na zawartość, oni chyba przespali koniec epoki lodowcowej. Wtórne, pretensjonalne i pachnące naftaliną.

Pracownicy mogą mieć głupie pomysły, powielane od lat, ale ze nowe kierownictwo w to idzie?

Droga ta dwójkowa naftalina, kilkadziesiąt milionów rocznie…
Nowemu kierownictwu chodzi wyłącznie o stan konta oraz realizację linii partyjnej jedynie słusznej partii pułkownika Sienkiewicza.
odpowiedź