SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dynamiczny rozwój Netmedia

Netmedia kupi spółkę Polish Travel Quo Vadis za 8,40 mln zł.

Netmedia, spółka zajmująca się e-commerce, podpisała w poniedziałek warunkową umowę kupna 84 udziałów spółki Polish Travel Quo Vadis za 8,40 mln zł od prezesa tej firmy, Jolanty Pszczoły, podała spółka w komunikacie we wtorek.

Netmedia ma dokonać wpłaty pierwszej raty, w wysokości 2,70 mln zł do 19 lutego na rachunek escrow, a drugiej, w wysokości 5,70 mln zł, do 30 kwietnia tego roku, podano w komunikacie.

Przeniesienie własności wszystkich Udziałów na Netmedia SA nastąpi w terminie 7 dni roboczych od dnia zapłaty drugiej raty poprzez zawarcie przez strony umowy rozporządzającej, podano także.

Sprzedawca ma prawo otrzymania zapłaty równowartości kwoty drugiej raty w postaci akcji spółki Netmedia SA" - głosi komunikat.

Taki scenariusz wiązałby się z koniecznością zwołania walnego zgromadzenia Netmedii, na którym podjęta zostanie uchwała dotycząca podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji, które objęte zostaną przez sprzedawcę.

Netmedia, która zadebiutowała na GPW na początku listopada ub. roku, jest spółką zajmującą się obsługą rynku nieruchomości w zakresie informatyki i prezentacji internetowej, a także pośrednictwem kredytowym, usługami turystycznymi, w szczególności rezerwacją miejsc hotelowych przez internet oraz tradycyjnymi usługami reklamowymi.

Istniejąca od 1990 roku spółka Polish Travel Quo Vadis zajmuje się internetową obsługą krajowego i zagranicznego ruchu turystycznego.

W okresie I-III kw. 2006 roku Netmedia miała 649 tys. zł zysku netto przy 2,45 mln zł przychodów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dynamiczny rozwój Netmedia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl