SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dyrektor Czwórki zwolniła reporterkę za wpis na Facebooku

Nowa dyrektor radiowej Czwórki Iwona Kostka-Kwiatkowska odsunęła od pracy reporterkę Ewelinę Grygiel. Powodem jej decyzji był wpis podwładnej na Facebooku, który uznała za jednoznacznie negatywny wobec zadania zleconego wszystkim pracownikom redakcji.

Iwona Kostka-Kwiatkowska Article

Iwona Kostka-Kwiatkowska obowiązki dyrektora Czwórki oficjalnie przejęła z początkiem bieżącego tygodnia. Jak mówi nam anonimowo osoba z redakcji, na poniedziałkowym kolegium Kostka-Kwiatkowska poprosiła wszystkich pracowników, aby przygotowali w domu odpowiedzi na pytania: kim są, co robią w radiu i kto jest ich autorytetem. Zlecone przez szefową zadanie wywołało w redakcji zdziwienie. - Wyobraźmy sobie, że ktoś każe Wojciechowi Mannowi napisać, kto jest jego autorytetem - dziwi się osoba z Czwórki.

Komentując tę sytuację na Facebooku, jeden z pracowników radia napisał na swoim profilu: „Czy wy macie już swój radiowy autorytet?”. Wywiązała się dyskusja, w której uczestniczyły osoby znające temat. Jedną z nich była Ewelina Grygiel, reporterka porannego pasma „Poranek OnLine”. Wpis kolegi skomentowała słowami: „Nie wiem, czy śmiać się czy bać. Oh shit”.

W środę dyrektor Czwórki zaprosiła Ewelinę Grygiel do siebie i poinformowała, że zostaje odsunięta od pracy. Reporterka nie jest etatowym pracownikiem Polskiego Radia, dlatego straciła pracę z dnia na dzień - po prostu nie będą jej zlecane kolejne materiały do realizacji. Temat, którym miała się tego dnia zająć, przejął inny reporter.

Jak potwierdza nam osoba z redakcji, powodem pozbawienia Eweliny Grygiel zleceń miał być jej wpis na Facebooku. Iwona Kostka-Kwiatkowska treść komentarza dziennikarki uznała za jednoznacznie negatywną ocenę otrzymanego zadania domowego oraz brak lojalności.

- Współpracownicy nie muszą otrzymywać zleceń. To, z kim dyrektor chce współpracować jest jego samodzielną decyzją i wynika z różnych przyczyn - mówi nam pracownik Polskiego Radia.

Rzecznik prasowy Polskiego Radia Radosław Kazimierski informuje Wirtualnemedia.pl, że zarząd spółki nie ingeruje w decyzje personalne dyrektorów poszczególnych anten.

- Pani Iwona Kostka-Kwiatkowska, wybrana na stanowisko w konkursie, właśnie rozpoczęła pracę, co naturalne - poznaje zespół i ma prawo go kształtować - tłumaczy Kazimierski. - Stoją przed nią konkretne zadania do realizacji i dopiero po ich wykonaniu może być oceniana - dodaje.

Iwona Kostka-Kwiatkowska nie odpowiedziała nam na zadane pytania, odsyłając do rzecznika prasowego.

Kostka-Kwiatkowska wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Programu IV po tym, jak dotychczasowy szef, Krzysztof Łuszczewski, awansował na dyrektora nowo utworzonego Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej (więcej na ten temat). Dotąd była związana z Akademickim Radiem Kampus na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie pełniła funkcję redaktor naczelnej. Wcześniej pracowała w tej rozgłośni jako redaktor. W marcu br. wybrano ją na przewodnicząca zarządu Polskich Rozgłośni Akademickich (więcej na ten temat).

Z danych Radio Track wynika, że udział Czwórki w całym rynku radiowym w okresie od stycznia do marca br. wynosił 0,7 proc. (zobacz wyniki wszystkich stacji ogólnopolskich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej