SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dyrektorzy Ringier Axel Springer wchodzą do zarządów Onetu i DreamLabu

Patrick Boos został członkiem zarządu Grupy Onet, a Marcus Dauck - wiceprezesem należącej do niej firmy DreamLab. Boss jest chief digital officerem, a Dauck - chief information officerem w Ringier Axel Springer Media, który niedawno kupił większościowe udziały Onetu.

Dyrektorzy Ringier Axel Springer wchodzą do zarządów Onetu i DreamLabu

Patrick Boos (na zdjęciu z lewej) jako członek zarządu Grupy Onet będzie odpowiedzialny za jej rozwój biznesu i projekty synergiczne. Boos nadal będzie członkiem zarządu i chief digital officerem w Ringier Axel Springer Media. Wcześniej pracował m.in. w niemieckich firmach Hasso Plattner Ventures, Ebay Deuchland i Webmiles, w z branżą nowych mediów jest związany od prawie 20 lat.

Oprócz Bossa zarząd Onetu tworzą Robert Bednarski (prezes), Paweł Leżański (członek odpowiedzialny za departament IT), Maciej Kossowski (członek odpowiedzialny za departament sprzedaży) i Renata Morlewska-Sipior (członek odpowiedzialna za departament finansów).

Z kolei Marcus Dauck jako wiceprezes DreamLabu, należącej do Grupy Onet spółki zajmującej się rozwojem technologii sieciowych, będzie odpowiadał za synergie technologiczne. Dauck też pozostaje na swoim dotychczasowym stanowisku w Ringier Axel Springer Media - jako chief information officer pracuje w koncernie od dwóch lat. Wcześniej m.in. kierował działem IT online w Axel Springer, a w Siemensie pracował przy dużych projektach restrukturyzacji i optymalizacji procesów IT w Indiach. Z branżą jest związany od 20 lat. W zarządzie DreamLabu oprócz Daucka zasiadają Paweł Leżański (jako prezes) oraz Marek Kowal i Janusz Pelc (jako wiceprezesi).

Wejście Patricka Boosa i Marcusa Daucka do zarządów Onetu i DreamLabu wynika z tego, że Ringier Axel Springer Media w listopadzie sfinalizował kupno od Grupy TVN 75 proc. udziałów Grupy Onet, za które zapłacił 960 mln zł (przeczytaj o tym więcej). - Chcemy w pełni wykorzystać dużą szansę, jaką daje współpraca w ramach Grupy Ringier Axel Springer - podkreśla Robert Bednarski, prezes Grupy Onet.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dyrektorzy Ringier Axel Springer wchodzą do zarządów Onetu i DreamLabu

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nastepny krok to...
No to teraz juz tylko optymalizacja kosztow czeka onet. I synergie oraz konsolidacje mamy z glowy:)
8 8
odpowiedź
User
zibi
a potem jeszcze pójdzie komunikat: "Obniżki pensji w Onecie mają na celu wyrównanie poziomu wynagrodzeń i usunięcie nieuzasadnionych dysproporcji płacowych"
8 8
odpowiedź
User
menedżment polskiego axla dostał figę
czyli Niemcy przejmują władzę w złOnecie.
ludzie z polskiego Ringiera Szpiringiera na lodzie.
8 8
odpowiedź
User
o m g
Boss czy Boos ?
8 8
odpowiedź
User
BR
Tak, dobrze zarabiamy w Onecie. Możesz zibi mieć gula. Ale lider to lider, co poradzić. A ty gdzie pracujesz i jak płacą?
8 8
odpowiedź