SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rosyjskie dyskonty Mere wkrótce pojawią się w Polsce

Rosyjska sieć dyskontów Svetofor planuje wejść do Polski. Jeszcze w tym roku pod szyldem Mere ma zacząć działać 8 z 105 zaplanowanych na naszym rynku sklepów. Będzie ją rozwijać zarejestrowana w Krakowie spółka Torgservice PL.

Article

O planach wejścia rosyjskiej sieci dyskontów do Polski poinformował serwis Wiadomościhandlowe.pl. Z informacji, do których dotarł wynika, że już wkrótce firma planuje rozpocząć rekrutację na kierowników sklepów i sprzedawców.

Svetorof, który jest współudziałowcem spółki Torgservice PL chce uruchamiać sklepy w dużych i średnich miastach, w ich pobliżu oraz w pobliżu tras o dużym natężeniu ruchu. Docelowo ma ich otworzyć 105, pierwszych osiem planuje uruchomić jeszcze w tym roku, głównie w południowej Polsce. Przy większych sklepach, o powierzchni powyżej 800 m.kw. mają powstać parkingi na 30-40 aut. Średnie zatrudnienie w jednej placówce w już funkcjonujących sklepach tej sieci wynosi 20 osób.

70 proc. asortymentu sklepów Mere stanowi żywność, pozostałe 30 proc. - towary lokalne i produkty przemysłowe. Nie będzie na pewno towarów luksusowych oraz tych, które szybko się psują.

Niskie ceny

Przewagą konkurencyjną tych dyskontów mają być niskie ceny - niższe średnio od tych w innych dyskontach, takich jak Biedronka czy Lidl, o 20 proc. Władze firmy tłumaczą, że taki poziom cen będzie możliwy m.in. dzięki bezpośredniej współpracy z producentami, minimalnej marży handlowej (ok. 15 proc.) oraz sztywnej polityce kosztowej.

Klientami sklepów Mere już istniejących m.in. w Rosji (800 placówek), Kazachstanie, Azerbejdżanie i na Białorusi są głównie osoby, które lubią oszczędzać pieniądze i czas, większość stanowią rodziny wieloosobowe o dochodach średnich i niższych.

Towary z palet, niska jakość

Dyskonty Mere sprzedają towar prosto z palet, o najniższej dopuszczalnej przez przepisy jakości.

Svetofor planuje uruchomienie tej sieci dyskontów również w Rumunii. Pierwsze placówki otworzy już we wrześniu br., by do końca roku mieć ich tam 16.

Mere będzie największą konkurencją dla sklepów Biedronka należących do Jeronimo Martins Polska (obecnie ma w Polsce 2830 punktów), Lidla (ok. 650 sklepów) i Netto (ok. 360 sklepów).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rosyjskie dyskonty Mere wkrótce pojawią się w Polsce

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zbyszko
Mam nadzieję, że normalni ludzie będą bojkotować te ruskie sklepy.
35 18
odpowiedź
User
gość
Mam nadzieję, że normalni ludzie będą bojkotować te ruskie sklepy.

Normalni ludzie to akurat będą w nich kupować jak skończy się koniunktura i rozpocznie konkretny kryzys ekonomiczny.
18 19
odpowiedź
User
Realista
Czasy siermiężnej Biedronki, gdzie kupowaliśmy z palet, już minęły. To nie Azerbejdżan, Rumunia czy Bułgaria. Zdążyliśmy przywyknąć do normalności w handlu - Biedronki i Lidle z roku na roku są coraz ładniejsze, wygodniejsze. Nowy wystrój, nowe usługi, więcej przestrzeni. Nie wróżę sukcesu dyskontowi, z którego żarcie strach będzie dawać nawet psu. I szczerze życzę im klapy.
38 14
odpowiedź
User
polak biedak
Niska jakość sprzedaż z palet. Nowy leader Price i te ich produkty m .in żel do włosów po których swędział cały łeb
19 10
odpowiedź
User
maxxx golonko
łooo matko i córko - ruscy i ukraińcy wejdą do naszego kraju i będzie można powiedzieć że mieszkamy w POLSZY, mój Boże , widzisz i nie grzmisz !!!!
11 10
odpowiedź