SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dyskryminacja kobiet w Polskim Radiu?

Przedpołudniowe serwisy informacyjne w Jedynce Polskiego Radia mają czytać tylko mężczyźni. Kobietą pozostają wydania popołudniowe i nocne. Władze publicznej rozgłośni nie chcą komentować tej decyzji.

Dyskryminacja kobiet w Polskim Radiu?

"Dziennik" podał, że dyrekcja I programu Polskiego Radia wydała zarządzenie, z którego wynika, iż męskie głosy brzmią lepiej i wiarygodniej, dlatego to mężczyźni mają czytać poranne i przedpołudniowe serwisy informacyjne, a więc w czasie najwyższej słuchalności. Jak podaje gazeta dziennikarki publicznej rozgłośni czytające serwisy są oburzone wprowadzeniem takiego zarządzenia.

Beata Biały, zastępca dyrektora radiowej Jedynki nie chciała komentować tej sytuacji. - To nie jest decyzja zarządu, dlatego nie chcę na tym etapie jej komentować - odpowiedział lakonicznie portalowi Wirtualnemedia.pl Robert Wijas p.o. prezesa Polskiego Radia. Zaznaczył jednak, że przyjrzy się sprawie.

Radiowe dziennikarki twierdzą, że to dyskryminacja oraz obniżenie ich dochodów, gdyż serwisy popołudniowe i nocne ze względu na niższą słuchalność są niżej wyceniane.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dyskryminacja kobiet w Polskim Radiu?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl