SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dziennik Gazeta Prawna”: Anita Sobczak i Katarzyna Nocuń przeszły z IAR, awansował Grzegorz Osiecki

Z początkiem kwietnia do redakcji „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) dołączyły Anita Sobczak i Katarzyna Nocuń, poprzednio związane z Informacyjną Agencją Radiową. Natomiast Grzegorz Osiecki awansował w „DGP” na stanowisko zastępcy kierownika działu Ekonomia i Społeczeństwo.

Anita Sobczak, Katarzyna Nocuń i Grzegorz OsieckiArticle

Anita Sobczak pracuje w „Dzienniku Gazecie Prawnej” jako pierwszy zastępca kierownika działu Ekonomia i Społeczeństwo.

Poprzednio była wydawcą w Informacyjnej Agencji Radiowej oraz współpracowała m.in. z magazynem „Logo”. Wcześniej przez wiele lat była związana z „Faktem” - w dziale Opinie była kolejno dziennikarką, redaktorką i szefową. Pracę w dziennikarstwie zaczęła na początku minionej dekady jako reporterka polityczna w Polskiej Agencji Prasowej.

Katarzyna Nocuń dołączyła do działu Samorząd i Administracja „Dziennika Gazety Prawnej”. Przez ostatnie półtora pracowała jako wydawca i producent w Informacyjnej Agencji Radiowej. W latach 2007-2017 była związana z Polską Agencją Prasową - zajmowała się tam kolejno tematyką ochrony zdrowia, samorządu warszawskiego oraz polityką - relacjonowała wydarzenia sejmowe i wizyty zagraniczne, odpowiadała za kontakty z Pałacem Prezydenckim. Ponadto przez kilka miesięcy pracowała w dziale zagranicznym TVP Info.

Z kolei Grzegorz Osiecki jako zastępcą kierownika działu Ekonomia i Społeczeństwo w „Dzienniku Gazecie Prawnej” będzie odpowiedzialny za tematykę i analizy związane z tegorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego i polskiego parlamentu oraz przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

Osiecki pracuje w „DGP” od 10 lat, ostatnio jako reporter, a wcześniej kierownik działu Kraj oraz zastępca szefa działów Kraj i Świat. Przedtem był publicystą „Dziennika”, reporterem i wydawcą „Panoramy” TVP, dziennikarzem, wydawcą i szefem działu krajowego Informacyjnej Agencji Radiowej oraz dziennikarzem i wydawcą radiowej Trójki.

Według danych ZKDP w styczniu br. średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Gazety Prawnej” wynosiła 42 579 egz., o 6,9 proc. mniej niż rok wcześniej.

Natomiast Gazetaprawna.pl zanotowała w styczniu br. 2,88 mln realnych użytkowników i 7,92 mln odsłon, Dziennik.pl - 2,78 mln użytkowników i 16,03 mln odsłon, a Forsal.pl - 773,7 tys. użytkowników i 3,14 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Dziennik Gazeta Prawna”: Anita Sobczak i Katarzyna Nocuń przeszły z IAR, awansował Grzegorz Osiecki

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jjj
Obie panie nie były w IAR wydawcami tylko zwykłymi edytorkami...
odpowiedź
User
Rrr
A co to za znaczenie kim były w iar. Ważne kim będą.
odpowiedź