SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

“Dziennik Gazeta Prawna” szuka polskich wynalazków

“Dziennik Gazeta Prawna” (Infor Biznes) organizuje konkurs dla uczelni wyższych na najlepszy polski wynalazek. Jego zwycięzca otrzyma 30 tys. zł, a wybrane pomysły opisane zostaną w nowym cyklu redakcyjnym “Eureka! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki”.

“Dziennik Gazeta Prawna” szuka polskich wynalazków

- „Eureka! DGP” ma na celu promocję polskiej nauki oraz potencjału twórczego młodych wynalazców i polskich uczelni wyższych. Dzięki nam informacja o ich osiągnięciach dotrze do szerokiej publiczności. Chcielibyśmy, aby stały się one inspiracją dla młodych osób marzących o karierze naukowej - mówi Jadwiga Sztabińska, redaktor naczelna “Dziennika Gazety Prawnej”.

Zgłoszenia wynalazków przyjmowane będą w okresie od 21 października do 22 listopada br. Od stycznia do czerwca 2014 roku na łamach piątkowego wydania “DGP” opisane zostaną wybrane wynalazki. Wszystkie zgłoszone do konkursu pomysły zostaną zaprezentowane w grudniu 2013 roku na stronie internetowej edukacja.dziennik.pl/eureka-dgp.

Wyboru zwycięskiego wynalazku dokona kapituła konkursu złożona z przedstawicieli partnerów merytorycznych, partnerów medialnych, sponsora nagrody oraz redaktor naczelnej “DGP”. Gala wieńcząca konkurs odbędzie się w połowie czerwca 2014 roku.

Główną nagroda to 30 tys. zł dla zespołu, który pracował nad zwycięskim wynalazkiem, ufundowane przez firmę Polpharma oraz kampania promocyjna o wartości 50 tys. zł. w mediach Infor Biznes, ufundowana przez organizatora.

Partnerami projektu „Eureka! DGP” są: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Akademia Nauk i Centrum Nauki Kopernik.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem “DGP” w sierpniu br. wyniosła 48 006 egz. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Dziennik Gazeta Prawna” szuka polskich wynalazków

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kadrowy
Dobry pomysł, ale niech zaczną lepiej płacić dziennikarzom na umowach śmieciowych, aby publikować lepsze teksty to im sprzedaz przestanie spadać.
11 8
odpowiedź
User
Krisznak
A moim zdaniem głupi pomysł, są fazy, kiedy nie warto się ujawniać i kolejne fazy, kiedy te 30 tysi nie starczy na nic
8 8
odpowiedź