SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejna zmiana w zarządzie wydawcy „Dziennika Gazety Prawnej”

Do zarządu firmy Infor PL, wydającej m.in. „Dziennik Gazetę Prawną”, została powołana Marzena Nikiel. Członkiem zarządu nie jest już natomiast Wojciech Sulik, przeszedł na stanowisko prezesa spółki zależnej wydawcy.

Marzena Nikiel z grupą kapitałową Infor PL jest związana od prawie trzech dekad. Pełniła różne funkcje w pionie wydawniczym, m.in. wicenaczelnej i redaktor naczelnej „Informatora Prawno-Podatkowego”, redaktor naczelnej grupy publikacji dla firm oraz publikacji księgowych i finansowych oraz dyrektor wydawniczej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ponadto z zarządem Infor PL pożegnał się właśnie Wojciech Sulik. Do zarządu dołączył na początku br., obejmując też stanowisko chief digital officera. Pracę w firmie zaczął jesienią 2016 roku. Sulik dalej będzie związany z grupą Infor - został powołany na prezesa i jedynego członka zarządu jej spółki zależnej Infor IT. Zastąpił w niej Ryszarda Pieńkowskiego.

Wcześniej Wojciech Sulik pracował m.in. w Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych (przez dwa lata jako dyrektor rozwoju systemów IT), Ringier Axel Springer Polska (łącznie przez kilkanaście lat, m.in. jako senior software developer, IT manager i wiceszef działu rozwoju IT) oraz CD Projekt (przez ponad rok jako project manager).

Na początku br. na stanowisko prezesa Infor PL wrócił założyciel i właściciel firmy Ryszard Pieńkowski. Z firmą właśnie żegna się natomiast Ewa Świstuniuk, która jako wiceprezes nadzorowała obszar wydawniczy (m.in. „Dziennik Gazetę Prawną” i Inforlex) oraz struktury marketingowo-handlowe. Świstuniuk z wydawnictwem była związana przez 25 lat, jej odejście z końcem listopada zapowiedziano pod koniec sierpnia.

W ub.r. grupa kapitałowa Infor PL osiągnęła wzrost przychodów o 7,5 proc. do 103,5 mln zł i wyniku netto z 4,55 mln zł straty do 11,07 mln zł zysku. Ryszard Pieńkowski z zysku otrzymał 1 mln zł dywidendy.

Dołącz do dyskusji: Kolejna zmiana w zarządzie wydawcy „Dziennika Gazety Prawnej”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Basia
Dobra decyzja, zaufani i zaangażowani pracownicy są w obecnych czasach na wagę złota!
odpowiedź
User
A co z rewolucją?
I rzuceniem rękawicy Onetowi i WP?
odpowiedź
User
GPT
to czat do rady nadzorczej ? w zarządzie go nie widzę
odpowiedź