SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Dziennik Gazeta Prawna" z wydaniem specjalnym na 75. rocznicę Powstania Warszawskiego

"Dziennik Gazeta Prawna" (Infor Biznes) ukaże się w czwartek, 1 sierpnia z wydaniem specjalnym z okazji 75 rocznicy Powstania Warszawskiego. Wydanie powstało pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego i ma być wyrazem hołdu składanego uczestnikom walk.

Article

W wydaniu specjalnym przedstawiona zostanie historia zdjęć i miejsc uwiecznionych na fotografiach, opowieść o ostatnich dniach Powstania na podstawie historii kilku bohaterów, a łączniczki i łącznicy opowiedzą, jak widzieli Warszawę w tamtym czasie.

Dodatek specjalny zostanie zilustrowany zdjęciami fotoreportera Tadeusza Bukowskiego ps. Bończa, który był prasowym sprawozdawcą wojennym z ramienia Biura Informacji i Propagandy Komendy Głównej AK. Bukowski dokumentował powstańczy zryw na terenie Śródmieścia, a szczególnie Powiśla. Sfotografował zdobycie elektrowni, budowanie barykad na Tamce, codzienną walkę cywilów o przetrwanie, powstańcze szpitale i pogrzeby, ale także wojenny teatrzyk "Kukiełki pod Barykadą".

Aż siedem z dwudziestu przedstawionych w dodatku zdjęć to fotografie nigdy dotychczas niepublikowane.

W ub.r. Infor Biznes, wydawca „Dziennika Gazety Prawnej” i związanych z nim serwisów internetowych, zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 1,7 proc. do 59,48 mln zł. Wynik netto firmy zmalał z 1,87 mln zł zysku do 2,04 mln zł straty, głównie wskutek odpisania 6,41 mln zł należności od Ruchu. Spółka zatrudniała 124 pracowników.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Dziennik Gazeta Prawna" z wydaniem specjalnym na 75. rocznicę Powstania Warszawskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl