SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Dziennik Gazeta Prawna” zwalnia pracowników

Redakcję „Dziennika Gazety Prawnej” czekają rewolucyjne zmiany. Jej wydawca - Infor Biznes - zamierza zwolnić około 30 pracowników i współpracowników gazety.

„Dziennik Gazeta Prawna” zwalnia pracowników

Jak poinformowała serwis Wirtualnemedia.pl Agata Broda, rzecznik prasowy wydawnictwa Infor Biznes, 16 pracowników „DGP” otrzyma wypowiedzenia do końca marca. Wydawca rozstanie się także z kilkunastoma współpracownikami. – Obecna racjonalizacja zatrudnienia jest wynikiem wprowadzanych zmian merytorycznych w gazecie, zgodnie z przyjętą strategią. Zakończy ona etap zmian w strukturze redakcji – podkreśla Agata Broda.

Według oficjalnego komunikatu Infor Biznes, wydawcy „Dziennika Gazety Prawnej”, zwolnienia wiążą się przede wszystkim z procesem przeprowadzenia zmian w warstwie merytorycznej gazety, strategiczną integracją treści wydania papierowego „DGP” z serwisami internetowymi Infor Biznes oraz zmianą struktury zatrudnienia w redakcji.

Wprowadzane zmiany merytoryczne – zgodnie z zamysłem – mają podkreślić ekonomiczny charakter gazety. - Informacje biznesowe, które wyróżniane były dotąd łososiowym kolorem, przeniesione zostają na białe strony, które zwiększą swoją objętość. Zgodnie z założeniem, że „DGP” jest opiniotwórczym dziennikiem o wyraźnym profilu ekonomicznym, nie znajduje uzasadnienia wyróżnianie treści biznesowych innym kolorem w osobnym grzbiecie – mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Broda.

Po zmianach „Dziennik Gazeta Prawna” składać się będzie z białego grzbietu głównego oraz z żółtej części – „Gazety Prawnej” - uzupełnianej narzędziowymi dodatkami specjalistycznymi. Nadal ukazywać się będą piątkowe dodatki „Kultura” i „TV”. Tematyka z zakresu sportu i kultury w wydaniach codziennych pozostanie na białych stronach „DGP”, ale nie będzie eksponowana w osobnych działach. Zniknie piątkowy „Magazyn”, który ma zostać zintegrowany z grzbietem głównym.

„Dziennik Gazeta Prawna” w nowej formule ukaże się na rynku na początku kwietnia.

Jak wynika z ostatnich danych ZKDP średnia sprzedaż ogółem “DGP” w styczniu br. wyniosła 111 727 egz. (więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Dziennik Gazeta Prawna” zwalnia pracowników

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
vlad
czy można sobie wyobrazić lepszy duet do rozwalenia jakiegokolwiek projektu niż Tzimas-Wróblewski?
Ale panowie, nikt na rynku nie spodziewał się, że jesteście tak szybcy. Czapki z głów!!!
8 8
odpowiedź
User
Ontarius
No i Wróbel zaczyna działać. Brawo! Konrad Wallenrod wkracza do akcji. PTT sprowadził na równie pochyłą, teraz robi co umie w DGP. Ograniczać, zwalniać, redukować, niszczyć, to jest genialna strategia na rozwój. Bravi, bravi, bravi!
8 8
odpowiedź
User
yogurt
No ładnie, ładnie! Czyżby kolejna porażka Axela na lini czegoś, co nie jest tabloidem?
Tabloidy to wasza specjalność, a tego typu gazeta, to raczej nie tabloid, więc róbta to, co wam wychodzi najlepiej.
8 8
odpowiedź
User
Fix
Panowie naczelni, jestescie genialni w rozwalaniu wszystkiego, co w miarę dobre. Środkowy palec, tzw fuck na do widzenia!
8 8
odpowiedź
User
neonode
wkurzacie sie ... bo nie jesteście przy korycie - ale prawda jest taka jesteś wydawcą to optymlaizujesz koszty ver przychody - jesteś nieudacznikiem - to dziękujemy - albo przynosisz kase albo do widzenia - firmy nie są prowadzone dla Was - ale dla właściciela - tak trudno to pojąć ? - odchodzi zwykle najsłabsze ogniwo ...!!!!!
8 8
odpowiedź