SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'Dziennik Polski' tytułem nowej gazety Polskapresse

Nowy ogólnopolska gazeta Polskapresse ma nazywać się 'Dziennik Polski' - tak jak najpopularniejsza w Małopolsce gazeta regionalna, wydawana przez spółkę Wydawnictwo Jagiellonia SA, w której Polskapresse posiada 25 proc. udziałów. Premiera nowej gazety codziennej na jesieni.

'Dziennik Polski' tytułem nowej gazety Polskapresse

Jak wynika z informacji serwisu tvn24.pl, w tym tygodniu doszło do porozumienia między Polskapresse, a Jagiellonią co do sprzedaży gazety. Na jego mocy "Dziennik Polski" ukazywać się będzie w całym kraju. Wiceprezes Polskapresse Tomasz Wróblewski potwierdził, że trwają rozmowy co do zakupu dziennika, ale zaprzeczył, że doszło do transakcji.

"Dziennik Polski" to już kolejny tytuł ogólnopolskiej gazety Polskapresse, o którym spekulują media. Wcześniej podawano, że dziennik może nazywać się "Głos", "Polska", "Monitor" czy "Wiadomości 24". Pewne jest natomiast, że gazeta ma pojawić się na rynku pomiędzy wrześniem a listopadem tego roku.

- Nowy ogólnopolski dziennik będzie tytułem mocno regionalnym i opiniotwórczym - wyjaśniła w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Dorota Stanek, prezes Polskapresse.

Tytuł będzie bazował na siedmiu regionalnych gazetach Polskapresse; w tym sześciu już istniejących i na nowej, siódmej w Warszawie. Nowy dziennik ma sprzedawać 500 tys. egz., podobnie jak "Gazeta Wyborcza" i "Fakt". I więcej niż sprzedają teraz łącznie wszystkie gazety Polskapresse (średnio ok. 400 tys. egz.).

Nie wiadomo jednak co z tymi terenami, gdzie Polskapresse nie ma własnych tytułów. Rozmowy z Mediami Regionalnymi, wydającymi dziewięć dzienników regionalnych, zakończyły się bowiem fiaskiem. Mimo to dziennik Polskapresse ma być ogólnopolski. - Będziemy się ukazywać we wszystkich miastach, a docelowo zaistniejemy tam także lokalnie - mówi "Rz" Tomasz Wróblewski. Nie wyklucza on współpracy z innymi regionalnymi wydawcami, np. z Rheinisch-Bergische Verlagsgesellschaft GmbH, który ma w Polsce "Express Bydgoski" i toruńskie "Nowości".

W Warszawie na ul. Domaniewskiej mieści się trzon redakcji dziennika. Redaktorem naczelnym jest Paweł Fąfara. Redakcja liczy kilkadziesiąt osób. Wielu dziennikarzy przeszło z wydawnictwa Axel Springer oraz "Rzeczpospolitej". Redaktorowi naczelnemu pomagają m.in. były naczelny "Newsweeka" Tomasz Wróblewski, Ewa Wilcz-Grzedzińska, Wojciech Rogacin i Paweł Siennicki. Szefem wydawców został były naczelny "Super Expressu" Tomasz Lachowicz, magazynami pokieruje związana wcześniej z "Newsweekiem" Mira Suchodolska. Obecnie zespół redakcyjny tworzy numery zerowe dziennika, czyli wydania próbne.

Tomasz Wróblewski, wiceprezes Polskapresse - sprostowanie:
Polskapresse nie jest zainteresowana ani kupnem, ani zwiększeniem udziałów w Dzienniku Polskim. Polskapresse nie prowadzi z Wydawnictwem Jagiellonia SA rozmów na temat nabycia Dziennika Polskiego. Przyznajemy, że zaprosiliśmy Dziennik Polski, podobnie, jak wszystkie tytuły regionalne funkcjonujące na rynku, do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie na zasadach partnerskich. Jednocześnie zaprzeczam, że nowa gazeta Polskapresse będzie miała tytuł Dziennik Polski. Moja wypowiedź i informacje podana w portalu tvn24.pl są nieprawdziwe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'Dziennik Polski' tytułem nowej gazety Polskapresse

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl