SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

“Dziennik Trybuna” już na rynku. Co w numerze? (wideo)

Dziś do kiosków trafił pierwszy numer “Dziennika Trybuna” (Edusat). - Dzisiejsza Polska jeszcze bardziej potrzebuje pisma takiego jak nasze - pisze we wstępniaku Robert Walenciak, redaktor naczelny gazety.

Article

Walenciak w swoim tekście podkreśla, że Polska obecnie podzielona jest między “sektę smoleńską, a wyznawców Zielonej Wyspy".  - Te podziały głęboko wniknęły w media, które stały się maszynkami do agitowania. Ten stan niszczy demokrację, i szkodzi Polsce - czytamy w jego tekście.

- Nazwa gazety sugeruje, że chcemy nawiązać do “Trybuny”, która przestała się ukazywać w grudniu 2009 roku. Częściowo tak właśnie jest, część zespołu to jej dawni dziennikarze, choć jesteśmy innym pismem, i mamy inne ambicje. Zmienił się otaczający nas świat. Inna była Polska roku 2009, kiedy dawna “Trybuna” była zamykana, inna jest Polska dzisiaj. Ta dzisiejsza jeszcze bardziej potrzebuje pisma takiego jak nasze - pisze Walenciak.

Na okładce pierwszego wydania redakcja apeluje: “Przywróćmy punkty za pochodzenie”. Dziennik w tekście podkreśla, że “w Polsce za darmo studiują bogaci, biedni muszą płacić. Bezpłatne, publiczne uczelnie, zamiast promować awans społeczny, stały się narzędziem reprodukcji inteligencji”. Zdaniem redakcji, trzeba to zmienić. Poza tym w wydaniu przeczytać można również o tym, czego ludzie lewicy (m.in. Leszek Miller) oczekują od nowego tytułu.

“Dziennik Trybuna” liczy 16 stron i podzielony został na działy: Polska, Gospodarka, Świat, Społeczne, Opinie, W wolnej chwili oraz Sport. Cena gazety to 1,50 zł. Inaczej wyglądać ma wydanie piątkowe, które będzie mieć 24 strony oraz dodatek telewizyjny i kosztować 2 zł.

Redakcja “Dziennika Trybuna” liczy kilkanaście osób.Robert  Walenciak nie ma zastępcy, ale w zespole jest dwóch sekretarzy redakcji - Marek Adamski i Jacek Pawilonis. Komentatorami tytułu są m.in. Piotr Gadzinowski i Piotr Szumlewicz.

>>> Tylko „Gazeta Polska Codziennie” ze wzrostem. Sprzedaż prasy w Polsce

Gazeta ukazywać się będzie w nakładzie 60-70 tys. egz., a wydawca liczy na sprzedaż na poziomie 20-30 tys. egz. Wejście na rynek tytułu mają wspierać działania promocyjne w punktach sprzedaży oraz na Facebooku. “Dziennik Trybuna” drukowany jest w drukarniach Polskapresse.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: “Dziennik Trybuna” już na rynku. Co w numerze? (wideo)

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
luxx
"Poza tym w wydaniu przeczytać można również o tym, czego ludzie lewicy (m.in. Leszek Miller) oczekują od nowego tytułu"

No jak to czego? Żeby pisała Prawdę! Naszą najmojszą Prawdę!:)))
odpowiedź
User
Lenin
Jesli Leszek Miller jest dla naczelnego Trybyny Lewicą to ja nie chce takiej lewicy i takiej gazety :-) tym bardziej, ani grosza dla takiej lewicy ...
odpowiedź
User
TA
Wow! RedNacz naoglądał się filmików o tym, jak machać łapami, by wywierać wpływ na słuchaczy. I macha, ale ta mina - bezcenna, zwłaszcza wytrzeszczone gały po pytaniu "Pomożecie?". Nie pomogę.
odpowiedź