SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dziennik Wschodni” już w rękach nowego wydawcy

Media Regionalne podpisały ostateczną umowę sprzedaży „Dziennika Wschodniego” i związanych z nim serwisów internetowych. Od 1 maja br. nowym wydawcą tytułu jest spółka Corner Media, złożona m.in. z dziennikarzy gazety.

Article

58 proc. udziałów w Corner Media posiada Tomasz Kalinowski, lubelski przedsiębiorca działający m.in. na rynku nieruchomości. Pozostałe 42 proc. udziałów trafiło do 12 kluczowych pracowników „Dziennika Wschodniego” (zespół tytułu liczy w sumie około 40 osób). Prezesem spółki został redaktor naczelny tytułu Krzysztof Wiejak.

Poza „Dziennikiem Wschodnim” firma Corner Media przejęła serwisy dziennikwschodni.pl i e-dziennikwschodni.pl. Pierwszym krokiem nowego wydawcy będzie wprowadzenie w nich takich zmian, by odróżniały się od innych witryn dzienników Mediów Regionalnych.

Sprzedaż firmy wydającego „Dziennik Wschodni” była warunkiem nabycia przez Polskapresse spółki Media Regionalne, co miało miejsce w listopadzie ub.r. (dowiedz się więcej). Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż ogółem „Dziennika Wschodniego” w lutym br. wyniosła 8 349 egz. (więcej na ten temat).

Media Regionalne nadal w woj. lubelskim będą wydawać gazetę „Kurier Lubelski”. Ma ona jednak niższą sprzedaż od „Dziennika Wschodniego” - w lutym br. sprzedawała się ona średnio w liczbie 4 911 egz.

Dołącz do dyskusji: „Dziennik Wschodni” już w rękach nowego wydawcy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lubelak
Media Regionalne będą wydawać Kurier Lubelski? Kiedy zapadły takie decyzje? Dlaczego o nich nie pisaliście?
odpowiedź
User
Lubelak 2
Od kiedy Kuriera będą wydawać Media Regionalne?
odpowiedź