SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z „Dziennika Wschodniego” odszedł wiceprezes

Grzegorz Zubala, przez ponad 12 lat związany „Dziennikiem Wschodnim”, a w ostatnim czasie wiceprezes spółki wydającej tę gazetę – rozstał się z wydawnictwem i zaczął pracę w Grupie Wydawniczej „Wspólnota” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. "Dziennik" wciąż szuka redaktora naczelnego na miejsce Sebastiana Białacha, który odszedł z redakcji w kwietniu.

Article

Grzegorz Zubala od 2010 roku był kolejno: specjalistą ds. reklamy, a następnie dyrektorem handlowym w spółce Corner Media, wydającej „Dziennik Wschodni”. W listopadzie 2022 roku objął stanowisko wiceprezesa tego wydawcy, jednak – jak się dowiedzieliśmy – już w kwietniu br. zrezygnował z tej funkcji i definitywnie pożegnał się ze spółką. Od maja jest dyrektorem ds. handlowych w Grupie Wydawniczej „Wspólnota”.

Grupa „Wspólnota” prowadzi 14 portali lokalnych (między innymi lublin24.pl) w województwie lubelskim i mazowieckim oraz wydaje 10 tygodników. - Pozyskanie pana Grzegorza Zubali stanowi ruch spójny z polityką firmy, zmierzającej do umocnienia się w obszarze lubelskim - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl szef Grupy, Mateusz Orzechowski.

Trwają poszukiwania naczelnego

W listopadzie ub. roku ośmioro dziennikarzy „Dziennika Wschodniego”’, będących udziałowcami spółki (mniejszościowymi), sprzedało swoje udziały lubelskiej spółce Maxima Media. Ze stanowiska członka zarządu Corner Media został odwołany wówczas Paweł Buczkowski. Wówczas też - decyzją walnego zgromadzenia - do zarządu wszedł Grzegorz Zubala; prezesem została zaś Anna Sztal (także związana z działem handlowym „Dziennika Wschodniego”). Odwołano też wówczas redaktora naczelnego pisma.

W lutym br. szefem „Dziennika” został dziennikarz Onetu, Sebastian Białach, jednak po dwóch miesiącach przestał kierować pismem i wrócił do macierzystej redakcji. Obecnie wydawca szuka szefa pisma - póki co tytułem kieruje wicenaczelny, Jerzy Kowalczyk.

Kto jest właścicielem „DW”

73 proc. udziałów wydającej tytuł spółki Corner Media ma lubelski przedsiębiorca Tomasz Kalinowski, do jesieni ub. roku 10 proc. miał Krzysztof Wiejak, a pozostałe 17 proc. - siedem innych osób związanych z gazetą.

Wskutek sporu Kalinowskiego z pozostałymi udziałowcami Corner Media na przełomie 2020 i 2021 roku zarządzanie spółką przejął Leszek Kukawski - najpierw jako kurator, a potem likwidator. Odwołał wtedy Wiejaka z funkcji naczelnego. Mniejszościowi udziałowcy skutecznie zaskarżyli do sądu decyzję o postawieniu firmy w stan likwidacji.

W ub.r. mniejszościowi udziałowcy sprzedali swoje udziały firmie Maxima Media. Według ustaleń „Gazety Wyborczej”, spółka chciała kupić udziały w Corner Media już w połowie 2022 roku. „Wyborcza” zwraca uwagę, że nie wiadomo, czym Maxima Media się zajmuje – ze sprawozdania za 2020 rok wynika, że nie prowadziła żadnej działalności (jako główną działalność wpisaną miała „działalność portali internetowych”, ale w 2020 roku „pozostawała na etapie planowania i rozwoju przyszłych usług oraz działalności” i nikogo nie zatrudniała), a sprawozdania za 2021 rok nie złożyła w ogóle. Właścicielem spółki jest Wojciech Nowak.

W drugim kwartale 2022 roku średnia sprzedaż wydania „Dziennika Wschodniego” wyniosła 2,3 tys. egz. (dane PBC). Niedawno tytuł podniósł cenę egzemplarzową o 20-30 groszy. Corner Media w 2021 roku przy spadku przychodów o 10,7 proc. do 3,21 mln zł miała 13,7 tys. zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Z „Dziennika Wschodniego” odszedł wiceprezes

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ya
Na co ten Białach obejmował stanowisko żeby potem z niego uciec? Roboty nie ma przy nieruchomościach? Wygląda to niepoważnie, choc nie wykluczam że wieu rzeczy nie widać w komunikatach
0 4
odpowiedź