SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Dziennik" z Encyklopedią Audiowizualną Britannica

W piątek, 15 września wraz z "Dziennikiem" ukaże się pierwszy tom Encyklopedii Audiowizualnej Britannica.

Kolekcja składa się z 24 tomów uporządkowanych tematycznie, gdzie do każdego tomu  dołączona jest płyta dvd z zestawem filmów dokumentalnych. Filmy ze zdjęciami i komentarzami czytanymi przez Ksawerego Jasieńskiego, przedstawiają wybrane zjawiska, zagadnienia z danego tomu tematycznego.

Pierwszy tom pod tytułem 'Zoologia' ukaże się jako bezpłatny dodatek do Dziennika. Następne będą do nabycia w punktach sprzedaży prasy w kolejne piątki. Ich ceny wydawca "Dziennika", Axel Springer Polska, nie zdradza.

                   

Hasła w encyklopedii dotyczą wszystkich dziedzin życia, świata, nauki. Pogrupowane są w 20 zakresów tematycznych: Biologia, Botanika, Człowiek i medycyna, Ekonomia i gospodarka, Film i teatr, Filozofia i religia, Geografia, Geologia, Historia, Literatura, Ludy i języki, Muzyka, Nauka i technika, Sport i rekreacja, Sztuka, Ziemia i wszechświat, Zoologia. Wszystkie artykuły przedstawiające hasła i biografie napisane  językiem różniącym się od typowego encyklopedycznego stylu. Tekstom towarzyszą liczne ilustracje, zdjęcia, mapy.

-  Współpraca z Britannicą to dla nas kolejny krok na rynku wydawniczym. Rozpoczęliśmy od współpracy z BBC wydając wraz z Newsweekiem „Dni, które wstrząsnęły światem”. Pracujemy ze światowej klasy markami wydawniczymi, bo chcemy oddać w ręce naszych czytelników lekturę najwyższej jakości. Encyklopedia Audiowizualna Britannica to światowa premiera wydawnictwa tego typu, wierzymy w jej sukces - powiedział dla wortalu Wirtualnemedia.pl Maciej Lipski, Dyrektor ds. rozwoju biznesu Axel Springer Polska.

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest Radio Zet.

Kampania promocyjna obejmuje radio (Radio Zet), telewizję oraz prasę (tytuły Axel Springer Polska). Kreację reklamową przygotował PZL a media zakupił MediaCom.

Wraz z Encyklopedią Audiowizualną Britannica ruszy program lojalnościowy "Dziennika", w którym czytelnicy mogą wygrać 500 odtwarzaczy DVD marki Pioneer.

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP) wynika, że średnia dzienna sprzedaż "Dziennika" wyniosła w lipcu 197 677 egz., czyli o 8 proc. mniej niż miesiąc wcześniej (w czerwcu sprzedaż wyniosła 214.826 egz., w maju 259.039 egzemplarzy a w kwietniu 253.569 egzemplarzy).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Dziennik" z Encyklopedią Audiowizualną Britannica

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl