SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarskie nagrody

Przyznane nagrody dla dziennikarzy zajmujących się tematyką motoryzacji

Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich pragnąc uczcić pamięć naszego wieloletniego przyjaciela i kolegi ustanowiło nagrodę im. red. Bogusława Koperskiego pod nazwą "Tęgie Pióro". Kilka dni temu nagrody zostały rozdane.Kapituła konkursu im. Bogusława Koperskiego w składzie Grzegorz Chmielewski, Henryk Gawuć, Mirosław Rutkowski (przewodniczący) i Aleksander Żyzny postanowiła przyznać je:

 • Nagrodę "Tęgie Pióro" nadawanemu w TVP-3 programowi "Tele Motor Sport" za kompetentne, rzetelne i wytrwałe - bo już 10-letnie - relacjonowanie zawodów w dyscyplinach motorowych.
 • Nagrodę "Tęgie Pióro" Julianowi Obrockiemu, autorowi książki "Rajdy Samochodowe" - jest to pozycja, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego kibica rajdowego.
 • Nagrodę "Tęgie Pióro" Magazynowi Rajdowemu WRC - za to, ze powstał, trwa i osiągnął sukces wydawniczy oraz za konsekwentne i kompetentne prezentowanie problemów sportu samochodowego, za dociekliwość i wytrwałość w dążeniu do czystości zasad wyczynowego automobilizmu
 • WYRÓŻNIENIE dla programu TVN turbo - za pomysł i odwagę wprowadzenia na trudny rynek medialny pierwszego polskiego telewizyjnego kanału motoryzacyjnego i za atrakcyjną formę i treść programów sportowych.
 • WYRÓŻNIENIE dla witryny www.autoklub.pl - bynajmniej nie za zbieżność nazwy z naszym stowarzyszeniem, lecz za szybkie, kompetentne i obiektywne relacjonowanie zawodów w dyscyplinach motorowych. Ta witryna stała się kompetentnym źródłem wiedzy rajdowej.

  "Tęgie Pióro" jest przyznawane za obiektywne, rzetelne i twórcze relacjonowanie, komentowanie lub informowanie o rywalizacji w sportach motorowych. Szczególnie wysoko oceniane będą teksty lub programy promujące czystą, sportową rywalizację zgodną z zasadami "fair play" oraz relacje, w których emocje autora towarzyszące obserwowaniu wydarzeń nie przeszkodzą w obiektywnym pokazywaniu zarówno pozytywnych, jak i negatywnych zjawisk i przemian zachodzących w sportach motorowych. Opracowując regulamin konkursu kierowaliśmy się - jak się później okazało - nieco przestarzałymi poglądami na rzeczywistość. Spodziewaliśmy się, że udział w konkursie będzie dla dziennikarzy zajmujących się sportami motorowymi okazją do pochwalenia się swymi osiągnięciami. Że zostaniemy zasypani zgłoszeniami, zginiemy przygnieceni twórczością naszych kolegów. Tak się niestety nie stało, więc doszliśmy do wniosku, że swoista "amerykanizacja" życia objęła także i tę dziedzinę. Postanowiliśmy więc, że powinniśmy poddać się oskarowo-wiktorowej modzie, a kapituła musi samodzielnie wybrać prace nie tylko spośród tych nadesłanych - czytamy w komunikacie.
 • Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

  Dołącz do dyskusji: Dziennikarskie nagrody

  0 komentarze
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl