SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarz Muratora nagrodzony

Andrzej Papliński, kierownik działu publicystyki "Muratora"w konkursie "Złote pióro"

Jurorzy piątej edycji organizowanego przez wydawnictwo Świat Książek konkursu literackiego "Złote Pióro" zdecydowali się nie przyznawać w tym roku głównej nagrody. Dwa równorzędne wyróżnienia otrzymały powieści Andrzeja Paplińskiego "Rozerwane pióra" i Joanny Zbierskiej "Skoki do nieba".

W konkursie "Złote pióro" nagradzane są powieści o tematyce współczesnej, osadzone w polskich realiach. W tym roku jury obradowało w Warszawie pod przewodnictwem prof. Andrzeja Makowieckiego z Wydziału Polonistyki UW.

Andrzejowi Paplińskiemu, autorowi powieści "Rozerwane pióra", przyznano wyróżnienie za "trafny opis współczesnej wsi polskiej wraz z jej specyfiką językową oraz umiejętne połączenie elementów realistycznych i metafizycznych", jak napisano w protokole jury.

Joannę Zbierską, autorkę "Skoków do nieba", jury doceniło za "umiejętność odtworzenia realiów historycznych i społecznych PRL oraz wiarygodny psychologicznie portret nadwrażliwej osobowości".

Na piątą edycję konkursu nadesłano 250 prac. Po wyłonieniu pięciu finalistów jury doszło do wniosku, że poziom ich prac jest wyrównany, przy czym żadna z książek nie kwalifikowała się do nagrody głównej.

"Wyróżnione książki reprezentują odmienną świadomość narracyjną autorów i rozgrywają się w różnych środowiskach społecznych. Każda z nich jest inna, ale obie reprezentują wymagany poziom czytelniczy. Jest to przyzwoita współczesna proza" - skomentował wyniki konkursu przewodniczący jury, prof. Andrzej Makowieck
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz Muratora nagrodzony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl