SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarz prasowy najgorszym zawodem, niewiele lepszymi fotoreporter i prezenter (TOP 10)

Zawód dziennikarza prasowego znalazł się na ostatnim miejscu rankingu 200 profesji w Stanach Zjednoczonych. W ostatniej dziesiątce zestawienia są też fotoreporter oraz prezenter telewizyjny.

Article

Raport „Jobs Rated Almanac” jest przygotowywany co roku przez serwis CareerCast i obejmuje statystyki 200 zawodów w USA - od najlepszego do najgorszego.

Przy tworzeniu zestawienia brane są pod uwagę takie czynniki jak środowisko pracy (w tym stopień niebezpieczeństwa profesji czy wysiłek konieczny do wykonywania obowiązków), zarobki, stres towarzyszący wykonywaniu pracy oraz perspektywy rozwoju na określonym stanowisku.

W rankingu prezentującym wyniki z br. na ostatnim, 200. miejscu listy znalazł się zawód dziennikarza prasowego, który rok wcześniej był na 199 pozycji, a teraz zamienił się miejscami z drwalem. Autorzy zestawienia wyliczyli poziom stresu w wypadku żurnalisty na poziomie ponad 69 pkt, natomiast perspektywy rozwoju zawodowego na minus 13,3. Średnie roczne zarobki w tym zawodzie w Stanach Zjednoczonych wynoszą 36,2 tys. dol.

Dla porównania na pierwszym miejscu rankingu znalazł się zawód aktuariusza, czyli osoby zajmującej się oceną ryzyka i wartości projektów finansowych. W tym przypadku stres oceniono na 16,3 pkt, natomiast perspektywy na 25 pkt. Roczne zarobki w tej profesji wynoszą średnio ponad 94,2 tys. dol.

W pierwszej dziesiątce najgorszych zawodów w roku 2015 znalazły się także inne profesje związane z mediami. Na 196. miejscu umieszczono prezentera telewizyjnego, a oczko wyżej - fotoreportera.

Lista 10 najgorszych zawodów w USA według raportu „Jobs Rated Almanac” 2015:
200. Dziennikarz prasowy, zarobki: 36,2 tys. dol.
199. Drwal, zarobki: 34,1 tys. dol.
198. Wojskowy, zarobki: 28,8 tys. dol.
197. Kucharz, zarobki: 42,2 tys. dol.
196. Prezenter telewizyjny, zarobki: 55,3 tys. dol.
195. Fotoreporter, zarobki: 29,2 tys. dol.
194. Strażnik więzienny, zarobki: 39,1 tys. dol.
193. Taksówkarz, zarobki: 23,1 tys. dol.
192. Strażak, zarobki: 45,2 tys. dol.
191. Listonosz, zarobki: 41 tys. dol.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziennikarz prasowy najgorszym zawodem, niewiele lepszymi fotoreporter i prezenter (TOP 10)

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kto wykańcza dziennikarstwo?
Co się dziwć, że prasa upada skoro dziennikarz zarabia mniej niż listonosz, czy strażak! Zresztą jak całe amerykańskie imperium. A medialni zarządcy w Polsce sciągający każdą kupę zza oceanu ciągle myślą, że studenci na darmowych stażach zbudują im imperium, a kasa z reklam popłynie na konto. Dajcie ludziom dobry towar i zacznijcie płacić dziennikarzom!
odpowiedź
User
latarnia
A dziennikarz jest niżej czy wyżej niż prostytutka, bo z wielu potocznych opinii wynika, że te zawody idą łeb w łeb? O przepraszam, chodzi o zarobki. Pomyliło mi się z postrzeganiem w społeczeństwie.
odpowiedź
User
"dziennikarze" z kibucu
W dzisiejszych czasach dziennikarzy to ze świecą szukać, większość to propagandyści którzy wstydu i honoru nie mają. Bo trzeba nie mieć wstydu i honoru aby kłamać całemu świtu o broni masowej zagłady w Iraku. Trzeba nie mieć wstydu i honoru aby pisać o "polskich obozach", trzeba nie mieć wstydu i honoru aby tuszować zydowskie zbrodnie w Strefie Gazy. Widać u nas po tych wszystkich Wildsztjnach, Michnikach, Blumsztajnach, Appelbaumach, Sakiewiczach to są wszystko osobnicy bezwzględni, bezwstydni i wyszkoleni w jednym kibucu.
odpowiedź