SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze Agory bez darmowego dostępu do Wyborcza.pl

Od października pracownicy i współpracownicy Agory stracą darmowe dostępy do treści publikowanych na serwisie Wyborcza.pl. Stanie się tak - jak informuje spółka - z uwagi na działania związane z uszczelnianiem dostępu do serwisu. - Dla wszystkich pracowników przygotowana została najkorzystniejsza oferta na dostęp - zapewnia Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

Siedziba Agory (fot. materiały prasowe)Article

Zmiana dotyczy zarówno pracowników, jak i współpracowników Agory. Dotychczas mieli - po połączeniu z siecią spółki - pełen dostęp do treści publikowanych w serwisie „Gazety Wyborczej". Od października br. zmieni się to jednak. - Osoby z Agory będą korzystać z treści serwisu na takich samych zasadach jak inni internauci, niezależnie od połączenia z siecią spółki - informuje portal Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka Agory.

Jeśli jednak dostęp do serwisów Wyborcza.pl będzie niezbędny do codziennej pracy (np. w przypadku dziennikarzy, reporterów itp.), to osoby te otrzymają specjalne kody, umożliwiające im bezpłatne korzystanie z serwisu. - Jednocześnie dla wszystkich pracowników Grupy Agora została przygotowana najkorzystniejsza oferta na dostęp do treści Wyborcza.pl - zapewnia Agata Staniszewska.

Wyborcza.pl coraz bardziej lokalna

Wyborcza.pl w ostatnich miesiącach coraz mocniej stawia na serwisy lokalne. I tak 28 lipca ruszył lokalny serwis Wyborcza.pl poświęcony Rybnikowi i jego okolicom, wcześniej w tym roku uruchomiono także strony dotyczące Zakopanego, Wałbrzycha i Koszalina. Jeszcze tej jesieni - jak ustaliliśmy - ruszą serwisy z informacjami o Kaliszu i Elblągu oraz ich okolicach. Będą to już 32. i 33. serwisy lokalne tytułu.

Wyborcza.pl to największy w Polsce medialny serwis subskrypcyjny, który jednocześnie zajmuje 25. na świecie pod względem liczby subskrypcji (wg FIPP). Na koniec czerwca 2021 r. społeczność prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej" liczyła ponad 258 tys. Według prognoz, jeszcze w tym roku spółka chce ze sprzedaży papierowej „Wyborczej” mieć 66 mln zł przychodu, a z subskrypcji - 45 mln zł.

W drugim kwartale br. Agora osiągnęła 201,8 mln zł skonsolidowanych przychodów sprzedażowych i 9,9 mln zł straty netto. Wzrosły przychody z reklam, kin Helios oraz sprzedaży „Wyborczej” i książek.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze Agory bez darmowego dostępu do Wyborcza.pl

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mal
Desperacja GW zaczyna być żałosna
odpowiedź
User
Dno
Będziecie płacić za możliwość pracy he he he....
odpowiedź
User
Rio
Kiedy opłaty dla pracowników za korzystanie z biurek, krzeseł, komputerów, prądu i klimatyzowanego powietrza?
odpowiedź